*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ο’Χίγκινς-Ουατσιπάτο 0-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής σήμερα Κυριακή (08/09)

ΟΥΑΤΣΙΠΑΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ιμπέριαλ Ουνίδο με σκορ 1-2, στα πλαίσια του κυπέλλου Χιλής. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κόνελι στο 45+1’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Βέγκα στο 57’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πάρα στο 84’.

Καλή εμφάνιση και προβάδισμα για την Ουατσιπάτο. Πήρε κεφάλι στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη διπλασίασε τα τέρματά της λίγο πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, δεχόμενη εξίσου γκολ.

Από διαδοχικές νίκες στο κύπελλο προέρχεται, κάτι που είχε να πετύχει από τα τέλη του Μαϊου. Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα και στις δύο αναμετρήσεις της, σκόραρε εύκολα, ενώ δεν πιέστηκε ιδιαίτερα. Παρ’ όλα αυτά σήμερα υπάρχει μια σπάνια περίπτωση, η οποία συμβαίνει ίσως και μόνο στη Χιλή. Είναι αναγκασμένη να αγωνιστεί δύο φορές εντός της ίδιας ημέρας και μάλιστα με διαφορά μόλις μισής ώρας από τη λήξη της πρώτης. Αυτό συμβαίνει εξαιτίας του γεγονότος πως η ομοσπονδία επιθυμεί οι ομάδες να βρίσκονται αγωνιστικά τόσο στο πρωτάθλημα, όσο και στο κύπελλο στον ίδιο «δρόμο». Φυσικά αναμένεται η βασική της εντεκάδας να αγωνιστεί στο ματς του πρωταθλήματος, καθώς ο βασικός της στόχος έτσι όπως εξελίχθηκε η σεζόν είναι να παραμείνει στην κατηγορία, αφού βρίσκεται εντός της ζώνης του υποβιβασμού, ισόβαθμη με την Αουντάξ Ιταλιάνο.

Ουατσιπάτο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

Ο’ΧΙΓΚΙΝΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ουνιόν Λα Καλέρα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρομέρο στο 59’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τορεάλμπα στο 70’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για την Ο’Χίγκινς. Έμεινε πίσω στο σκορ με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, όμως στη συνέχεια παρά τις ελάχιστες ευκαιρίες που δημιούργησε, βρήκε τρόπο να φέρει το ματς στα ίσα.

Αρκετό χρόνο είχε για να προετοιμαστεί κατάλληλα για το σημερινό κρίσιμο παιχνίδι, αφού αντιμετωπίζει την Ουατσιπάτο, η οποία δίνει μάχη για την παραμονή. Δεν είναι σταθερή, είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται γκολ. Μεσοεπιθετικά είναι δημιουργική και σκοράρει με συνέπεια σχεδόν σε όλες τις αναμετρήσεις της, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της.