*20η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Νιιγκάτα – Χιροσίμα 1-1

*Under 2,5 στα 7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΧΙΡΟΣΙΜΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Κασίβα. Το γκολ πέτυχε ο Ντάγκλας Βιέιρα στο 33′.

Στο δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε άμεσα η Χιροσίμα, μετά την ήττα που γνώρισε στην έδρα της Γιοκοχάμα με τη συμπλήρωση των 90′ (3-2). Εκμεταλλεύτηκε μία από τις λιγοστές ευκαιρίες που δημιούργησε με αντίπαλο την Κασίβα, επιστρέφοντας με το “τρίποντο” από την έδρα αυτής.

Στο ύψος των περιστάσεων στάθηκε ο Οσάκο καταγράφοντας συνολικά πέντε αποκρούσεις. Στις δέκα τελευταίες αναμετρήσεις η Χιροσίμα υπέστη μόλις μία ήττα, στις υπόλοιπες σημείωσε οχτώ νίκες και μία ισοπαλία. Επικράτησε εντός έδρας για τελευταία φορά τη Νιιγκάτα στις 15 Απριλίου 2016 (1-0).

ΧΙΡΟΣΙΜΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

ΝΙΙΓΚΑΤΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Καβασάκι. Ο Μαρσίνο έκανε το 1-0 στο 17′, τα δεδομένα ανέτρεψαν οι γηπεδούχοι με Φούτζιγουαρα (61′) και Σουζούκι (90+7′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γιαμάντα στο 90+11′.

Αήττητη σε έξι αναμετρήσεις η Νιιγκάτα, αναδείχθηκε ισόπαλη στις τέσσερις τελευταίες με πιο πρόσφατη τη μεσοβδόμαδη κόντρα στην Καβασάκι. Αν και προηγήθηκε πριν τη συμπλήρωση 20′, είδε τα δεδομένα να ανατρέπονται στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Δεν τα παράτησε απαντώντας τέσσερα λεπτά αργότερα για το τελικό αποτέλεσμα. Ανάγκασε σε έξι αποκρούσεις τον αντίπαλο πορτιέρο ολοκληρώνοντας με 2.36 xGoals. Η Νιιγκάτα διατηρείται αήττητη σε τέσσερις αναμετρήσεις με τη Χιροσίμα (2-2-0), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.