*9η αγωνιστική

*Over 1,5 ημίχρονο στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΧΕΡΤΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με τη Σάλκε. Ο Κιζάνς άνοιξε το σκορ στο 9′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Καραμάν (24′) και Μορ (33′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πρέβλιακ με πέναλτι στο 72′.

Προηγήθηκε με το καλημέρα στη “Veltins Arena”, προτού δει τα δεδομένα να ανατρέπονται από τη Σάλκε μέσα σε εννέα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Η Χέρτα ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο, δημιούργησε δέκα ευκαιρίες εκ των οποίων οι δύο στην εστία ισοφαρίζοντας, τελικά, από την άσπρη βούλα του πέναλτι στο 72′.

Στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές επικράτησε μόνο στη Νυρεμβέργη (2-0), στις υπόλοιπες σημείωσε μία ισοπαλία και δύο ήττες. Οι πρωτευουσιάνοι παραμένουν αήττητοι σε οχτώ αναμετρήσεις σε επίπεδο πρωταθλήματος με αντίπαλο την Μπράουνσβαϊγκ (5-3-0), στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας κράτησαν το μηδέν στα μετόπισθεν.

Στατιστικά

*Πέτυχε 2+ γκολ στα 5/7 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΡΑΟΥΝΣΒΑΪΓΚ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) του Αννόβερου. Σκόραραν οι Κάουφμαν (20′) και Φίλιπ (90+3′ πεν.).

Νικήτρια στο σπουδαίο ντέρμπι της Κάτω Σαξονίας αναδείχθηκε η Μπράουνσβαϊγκ πετώντας νοκ άουτ το Αννόβερο πριν τη διακοπή για τις Εθνικές. Παρουσιάστηκε πολύ πιο απειλητικοί δημιουργώντας τέσσερις μεγάλες ευκαιρίες, συνολικά έγραψε 21 αναγκάζοντας σε δέκα (!!) αποκρούσεις τον αντίπαλο πορτιέρο. Τα “λιοντάρια” ρέφαραν την ήττα στην έδρα της Ουλμ πανηγυρίζοντας μόλις τη δεύτερη φετινή νίκη τους στη 2. Μπουντεσλίγκα.

Πρέπει να γυρίσουμε στον Σεπτέμβριο 2020 για να βρούμε την τελευταία νίκη τους επί της Χέρτα σε 90λεπτο (5-4 εντός), στο πλαίσιο του 1ου γύρου του Κυπέλλου Γερμανίας. Η Μπράουνσβαϊγκ πέτυχε πέντε από τα εννέα συνολικά γκολ της στο διάστημα 60′ – 90′. Εξέτισε κι επιστρέφει στην ενδεκάδα ο Κέλερ.