*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (4-1-4).

ΧΕΡΑΚΛΕΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-3 από την Αϊντχόφεν εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μολονότι πήρε προβάδισμα στο σκορ με πέναλτι στην αρχή του αγώνα (5′), η αντίπαλος γύρισε το ματς στην επανάληψη. Αρχικά, ισοφάρισε με αυτογκόλ (52′), λίγα λεπτά μετά βρήκε δεύτερο γκολ (59′), ενώ την χαριστική βολή στην Χέρακλες, έδωσε ο Ντριούς στο 90′.

Δεν περίμενε το εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την πρωταθλήτρια Αϊντχόφεν για να κάνει σεφτέ στις νίκες, υπέστη ήττα εντός προγράμματος με 1-3, αν και το πάλεψε όσο μπορούσε. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά αλλά στην συνέχει οχυρώθηκε στα καρέ της και δέχτηκε ασφυκτική πίεση, από την οποία τελικώς λύγισε. Παραμένει χωρίς νίκη μέχρι τώρα (0-1-1), κομβικά τα δύο επόμενα παιχνίδια με Βίλεμ και Τσβόλε.

Άλλαξε πολλά μέσα στο καλοκαίρι και είναι φανερό πως χρειάζεται χρόνο για να δέσει το ρόστερ της, αν και αυτό δημιουργεί επιπλέον πιεση λόγω του εντονότερου ανταγωνισμού που υπάρχει στο πρωτάθλημα.

«Η Αϊντχόφεν είναι η καλύτερη ομάδα της χώρας και είμαι ικανοποιημένος με το γεγονός πως της δημιουργήσαμε προβλήματα. Δουλεύουμε σωστά και θεωρώ πως αργά ή γρήγορα η νίκη θα έρθει. Το ματς με την Τσβόλε μοιάζει με καλή ευκαιρία για να κάνουμε ένα νέο ξεκίνημα», επισήμανε ο κόουτς Φαν ντεν Λόι.

Πολλά τα αγωνιστικά της προβλήματα, αφού θα λείψουν οι νεοαποκτηθέντες Κουλένοβιτς και Ζάμπουρεκ που κρίθηκαν ανέτοιμοι. Πέραν τούτων, θα απουσιάσουν οι στόπερ Μπούλτμαν, Τσέστιτς και Χούγκμα, που ταλαιπωρούνται από τραυματισμούς. Στα πιτς και οι φορ Φαν Όορσχοτ και Χόρνκαμπ, ενώ νοκ άουτ τέθηκε ο μεσοεπιθετικός Μιλάνι.

Χέρακλες Στατιστικά

*4/5 φιλικά της έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

BIΛΕΜ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 2-0 της Γκόου Αχέντ Ιγκλς εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 21′, ενώ λίγα λεπτά αργότερα διπλασίασε τα τέρματά της (28′). Δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τέλος.

Έχοντας ψυχολογία από το μεγάλο αποτέλεσμα που πήρε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, κέρδισε εύκολα με 2-0 την Γκόου Αχέντ Ιγκλς και πανηγύρισε την πρώτη της νίκη στην σεζόν. Άνετη επικράτηση, καθάρισε το ματς από το πρώτο μέρος και εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την φλυαρία και την κακή μέρα στην οποία βρέθηκε η φιλοξενούμενη. Η ψυχολογία της βρίσκεται στα ύψη και ουδείς δεν θα μπορούσε να φανταστεί καλύτερο ξεκίνημα.

Πήρε το πρωτάθλημα πέρυσι στην δεύτερη κατηγορία και με τον Βέλγο τεχνικό Πίτερ Μας, δείχνει πως έχει βρει αγωνιστική ταυτότητα και χαρακτήρα.

«Είναι μεγάλη η χαρά μας, καθώς βλέπουμε πως μπορούμε να σταθούμε στην κατηγορία με αξιώσεις και όχι απλά ρυθμιστικά. Είναι σημαντικό να κάνουμε ανάλογες εμφανίσεις και όταν φύγει ο ενθουσιασμός», προειδοποίησε ο Βέλγος τεχνικός.

Παραμένει τραυματίας ο καλός στόπερ Σχούτεν, τραυματίστηκε και δίνεται αμφίβολος ο αμυντικός χαφ Τιρπάν, ενώ μακροχρόνια στα πιτς βρίσκεται ο αναπληρωματικός πλάγιος μπακ Φαν Μπέρκελ.