*11η αγωνιστική

*GG & over 3,5 στα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΧΑΡΤΜΠΕΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από τη Ραπίντ Βιέννης. Οι γηπεδούχοι σκόραραν με Μπέλιο (15′) και Μπίσοφ (84′), ισοφάρισε προσωρινά ο Κάιντζ (21′).

Έξι αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Χάρτμπεργκ (3-3-0), έλαβε τέλος στην πρωτεύουσα και την έδρα της Ραπίντ Βιέννης την προηγούμενη βδομάδα. Ευτύχησε να ισοφαρίσει με υπέροχη ομαδική προσπάθεια και άψογο τελείωμα του Κάιντζ στη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο. Έφτασε μία ανάσα από την ανατροπή των δεδομένων στο 61′, όταν ο Αβντιγιάι με εξ επαφής κεφαλιά ανάγκασε σε ασύλληπτη απόκρουση πάνω στην γραμμή τον αντίπαλο πορτιέρο.

Πριν το εν λόγω αποτέλεσμα η Χάρτμπεργκ πανηγύρισε τρεις σερί νίκες, στις δύο απ’ τις οποίες κράτησε το μηδέν. Στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές έχει απολογισμό 2-2-0 (διαφορά γκολ 5-2). Διατηρείται αήττητη σε πέντε αναμετρήσεις που υποδέχτηκε την Μπλάου Βάις Λιντς (3-2-0), στις τέσσερις σημειώθηκαν τουλάχιστον δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Την Τρίτη (29/10) φιλοξενείται από την Αούστρια Λουστενάου για το Κύπελλο Αυστρίας.

Στατιστικά

*Over 2,5 στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

*Κράτησε το μηδέν στα 2/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΛΑΟΥ ΒΑΪΣ ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από τη Βόλφσμπεργκερ. Το μοναδικό γκολ πέτυχε ο Νουαϊγού στο 24′.

Δυσκολεύτηκε σημαντικά να δημιουργήσει ευκαιρίες στην εξαιρετική αμυντική γραμμή της Βόλφσμπεργκερ, σε μία αναμέτρηση που κρίθηκε από μία εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Νουαϊγού περίπου στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου. Σε κακή μέρα βρέθηκε η επιθετική γραμμή της Μπλάου Βάις Λιντς δίνοντας συνέχεια στο αρνητικό σερί που “τρέχει” (0-1-2).

Πρέπει να γυρίσουμε περισσότερο από έναν μήνα πίσω για να βρούμε την τελευταία νίκη που πανηγύρισε επί της Άλταχ (1-0 εκτός). Στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της στην Μπουντεσλίγκα συγκέντρωσε πέντε βαθμούς (1-2-1). Άλωσε την έδρα της Χάρτμπεργκ τον Σεπτέμβριο 2012 (3-1). Την Τετάρτη (30/10) φιλοξενείται από την Στουρμ Γκρατς για το Κύπελλο Αυστρίας.