16η αγωνιστική

*Αήττητη η Χάλμσταντ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Βάρναμο, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες.

*Στον πρώτο γύρο: Βάρναμο – Χάλμσταντ 1-3

*Στο κύπελλο: Βάρναμο – Χάλμσταντ 0-1

➡️ Το κουπόνι παμε στοιχημα σήμερα.

ΧΑΛΜΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Νόρκεπινγκ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 27ο λεπτό.

Από την τρίτη διαδοχική της ήττα προέρχεται η Χάλμσταντ, μετά και από εκείνες κόντρα σε Μάλμε (5-1 εκτός) και ΑΪΚ (1-2 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μάγκνους Χάγκλουντ φιλοξενήθηκε από τη Νόρκεπινγκ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Βρέθηκε πίσω στα μέσα ενός κακού για την ίδια πρώτου ημιχρόνου και παρότι προσπάθησε να αντιδράσει μετά την ανάπαυλα δεν το έκανε με μεγάλη επιτυχία, αν και είχε ευκαιρίες.

Πέμπτη ήττα στις έξι τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, οπότε και βρίσκεται στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη. Επικράτησε στα 4/7 φετινά εντός της, έχοντας ηττηθεί στα υπόλοιπα τρία εξ αυτών. Συμπλήρωσε κάρτες και θα εκτίσει τιμωρία ο αμυντικός Μπαφό.

Χάλμσταντ Στατιστικά

*Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΒΑΡΝΑΜΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με τη Χάκεν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (αυτ. 7′, 14′), για να ισοφαρίσει στην πορεία με τους Ένγκβαλ (52′) και Καλού (90’+8).

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα έμεινε για δεύτερο σερί παιχνίδι η Βάρναμο, μετά και την ήττα 1-0 από τη Τζουργκάρντεν. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Άνες Μράβατς υποδέχθηκε τη Χάκεν, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Τραγικό το ξεκίνημα της στο ματς και πριν το καταλάβει βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο. Βρήκε χώρους μετά την ανάπαυλα όμως, έφτιαξε φάσεις και αφού μείωσε από νωρίς, εν τέλει έσωσε την παρτίδα στο φινάλε.

Με το βαθμό αυτό, “έπιασε” την αποψινή της αντίπαλο στους 18 βαθμούς, έχοντας ωστόσο το πάνω χέρι ανάμεσα τους με καλύτερη διαφορά τερμάτων. Πανηγύρισε το διπλό στις 3/4 πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε και μια ήττα. Δεν έγιναν γνωστά πιθανά αγωνιστικά προβλήματα.