10η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Αλάνιασπορ, στα πλαίσια των φιλικών προετοιμασίας. Το 0-1 ο Τζέικομπ στο 51’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Μπούρστοου στο 83’.

«Φιλική» νίκη για τη Χαλ απέναντι στην πιο αδύναμη Αλάνιασπορ. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο.

Να αφήσει πίσω τη βαριά ήττα που υπέστη κόντρα στη Νόριτς (4-0) είναι ο στόχος της, επιστρέφοντας άμεσα στις νίκες στο πρωτάθλημα. Σε γενικές γραμμές έχει δείξει πολύ θετικά στοιχεία στα τελευταία της παιχνίδια, μετρώντας τρεις νίκες σε τέσσερα (3-0-1), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Φανερά βελτιωμένη επιθετικά, σκοράρει με μεγαλύτερη συνέπεια αυτή την περίοδο και μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αστάθειες των φιλοξενούμενων ώστε να το πετύχει και σήμερα.

Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Λιντς με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ριγκ στο 9’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πιρόε στο 22’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Φίρπο στο 56’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φίρπο με αυτογκόλ στο 90+7’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει η Σάντερλαντ. Αν και προηγήθηκε από πολύ νωρίς, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, καθώς υπέκυψε εύκολα στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα. Στις καθυστερήσεις του ματς έφερε το ματς στα ίσα ύστερα από ένα τραγικό λάθος της άμυνας της Λιντς.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι προκειμένου να περάσει από την έδρα της Χαλ. Αρκετά τα σκαμπανεβάσματά της τελευταία, σκοράρει μεν σταθερά, παρ’ όλα αυτά της λείπει η αποτελεσματικότητα στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται συχνά γκολ. Δεν είναι πειστική μακριά από το γήπεδό της, μετράει δύο νίκες σε πέντε αγώνες (2-0-3), σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας κρατήσει μόλις μία φορά την εστία της ανέπαφη.