*9η αγωνιστική

*GG & over 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΙΡΟΛ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-1) της Βόλφσμπεργκερ. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Μπούτλερ (48′) και Ούστουντανγκ (69′), μείωσε ο Ζούκιτς στο 70′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σκρμπο στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής πανηγύρισε η Τιρόλ στην έδρα της Βόλφσμπεργκερ. Στάθηκε τυχερή στο 5′ όταν είδε το οριζόντιο δοκάρι της να τραντάζεται από δυνατό σουτ του Ατάνγκα. Στη συνέχεια “χτύπησε” στην κόντρα κι αξιοποίησε σε μεγάλο βαθμό τη μετριότατη αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων. Επιστροφή στο δρόμο των επιτυχιών μετά από έξι αγωνιστικές (δύο ισοπαλίες, τέσσερις ήττες) για το συγκρότημα του Σέμλιτς.

Η αμέσως προηγούμενη νίκη της στην Μπουντεσλίγκα χρονολογείται στις 3 Αυγούστου επί της Άλταχ (2-1 εκτός). Στις τέσσερις τελευταίες αναμετρήσεις που υποδέχτηκε την Μπλάου Βάις Λιντς υπέστη μία ήττα στις 2 Σεπτεμβρίου 2023 (4-2), στις υπόλοιπες τρεις πανηγύρισε ισάριθμες νίκες.

ΤΙΡΟΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΜΠΛΑΟΥ ΒΑΪΣ ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Στουρμ Γκρατς. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Μπίρετ (18′) και Κιτεϊσβίλι (71′ πεν.), ισοφάρισε προσωρινά ο Γκόιγκινγκερ (33′).

Στάθηκε ιδιαίτερα άτυχη η Μπλάου Βάις Λιντς στην αναμέτρηση με την πρωταθλήτρια Στουρμ Γκρατς. Υπέπεσε σε ένα ανόητο πέναλτι, μέσω του οποίου διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση. Πριν από αυτό έχασε τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί σε κεφαλιά του Ρονιβάλντο (47′) κι άγγιξε την ισοφάριση σε δύο περιπτώσεις στις καθυστερήσεις (90+4 Ρονιβάλντο, 90+6′ Μαράντα δοκάρι).

Το συγκρότημα του Σάιμπλεχνερ άξιζε τουλάχιστον την ισοπαλία, αντ’ αυτού επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα μετά από δύο σερί νίκες στην Μπουντεσλίγκα. Την προηγούμενη σεζόν επικράτησε δύο φορές της Τιρόλ (4-2 εκτός, 3-2 εντός) και γνώρισε ισάριθμες ήττες από αυτή με το ίδιο σκορ (2-1).