*10η αγωνιστική

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΙΡΟΛ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Μπλάου Βάις Λιντς. Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ ο Λόρενς στο 29′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Τάφερνερ (83′).

Άλλους δύο βαθμούς πέταξε στην έδρα της η Τιρόλ με την Μπλάου Βάις Λιντς πριν τη διακοπή της Μπουντεσλίγκα. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο λίγο πριν το ημίωρο όταν ο Λόρενς έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα του Στέισκαλ. Τα πράγματα θα μπορούσαν να γίνουν χειρότερα στο 35′, όταν ο Ρονιβάλντο τράνταξε το αριστερό δοκάρι αυτού.

Πήρε την κατοχή μπάλας στο δεύτερο ημίχρονο η Τιρόλ και κατάφερε να ισοφαρίσει με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τάφερνερ από πλάγια θέση, με τον αντίπαλο πορτιέρο να… πνίγει το γκολ. Υποδέχεται τη ΛΑΣΚ απ’ την οποία ηττήθηκε μόλις μία φορά στις επτά τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις στο “Tivoli Tirol” (τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες): Τον Μάρτιο 2023 με 3-2.

Στατιστικά

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΛΑΣΚ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (4-0) της Κλάγκενφουρτ. Σκόραραν οι Ζούλι (25′), Έντρουπ (56′), Ρόμπατς (70′ αυτ.) και Μουσταφά (89′).

Έπαιξε μονότερμα την Κλάγκενφουρτ στο πρώτο ημίχρονο της μεταξύ τους αναμέτρησης, ανοίγοντας το σκορ λίγο μετά τα μέσα αυτού. Η ΛΑΣΚ γλίτωσε την παραβίαση της εστίας της στο 49′, όταν ο Κοχ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Σίμπενχαντλ με κεφαλιά, λίγο αργότερα έκανε το 2-0 και καθάρισε την υπόθεση “τρίποντο” με… αυτογκολάρα του Ρόμπατς στο 70′. Εξαιρετική εμφάνιση από τους ποδοσφαιριστές του Σοπ, ξεχώρισε ο αρχηγός Ζούλι που έφτασε τα τρία γκολ σε έξι συμμετοχές στην Μπουντεσλίγκα.

Αήττητη σε πέντε αναμετρήσεις παραμένει η ΛΑΣΚ (3-2-0), πέτυχε 2+ γκολ στις τέσσερις και κράτησε το μηδέν στις δύο. Στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις με την Τιρόλ έχει απολογισμό 2-1-0 (διαφορά γκολ 5-3). Την Πέμπτη (24/10) φιλοξενείται στην έδρα της Ολίμπια Λιουμπλιάνας για το Κόνφερενς Λιγκ.