Σερβία Πρωτάθλημα Γυναικών

ΚΟΚΙΜΠΟ ΟΥΝΙΔΟ – ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΙΚΙΚΕ

Δημοσίευση: Κατηγορία: Σερβία Πρωτάθλημα Γυναικών

*Φάση των «8» του κυπέλλου Χιλής. Επαναληπτικός αγώνας, σε περίπτωση ισοπαλίας του συνολικού σκορ θα ακολουθήσει απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Ντεπόρτες Ικίκε-Κοκίμπο 1-2.

ΚΟΚΙΜΠΟ (Α’ ΧΙΛΗΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ντεπόρτες Ικίκε με σκορ 1-2, στα πλαίσια του κυπέλλου. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Τσάβεζ στο 3’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 25’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χόγιος στο 58’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και προβάδισμα για την Κοκίμπο. Καλύτερη στο πρώτο μέρος, κατάφερε να πάρει «ασφαλές» κεφάλι στο σκορ, όμως στην επανάληψη υπέκυψε στην πίεση που της άσκησαν οι γηπεδούχοι, δεόμενη εξίσου γκολ.

Επέστρεψε στις νίκες μετά από περίπου ενάμιση μήνα. Χωρίς να πείσει για ακόμα μία φορά με την εικόνα της, βρήκε παρ’ όλα αυτά δίχτυα, βρίσκοντας ξανά την επαφή της. Αμυντικά παραμένει τραγικά κακή, δέχεται γκολ σε όλες τις αναμετρήσεις της ανεξαρτήτως έδρας. Θέλει να διατηρήσει το προβάδισμα που απέκτησε στο πρώτο ματς, έχοντας σύμμαχο την έδρα και το κοινό της, παίρνοντας παράλληλα ψυχολογία ενόψει της συνέχειας.

Κοκίμπο Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΤΕΠΟΡΤΕΣ ΙΚΙΚΕ (Α’ ΧΙΛΗΣ)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κοκίμπο με σκορ 1-2, στα πλαίσια του κυπέλλου. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Τσάβεζ στο 3’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 25’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χόγιος στο 58’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Ντεπόρτες Ικίκε. Αναποτελεσματικό πρώτο ημίχρονο, έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ, ενώ στην επανάληψη ύστερα από έντονη πίεση που άσκησε κατάφερε να μειώσει.

Να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ του πρώτου αγώνα είναι ο στόχος της, παραμένοντας και στη διεκδίκηση του κυπέλλου. Αρκετά τα σκαμπανεβάσματα στις τελευταίες αναμετρήσεις της, μετράει μία νίκη σε πέντε, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Στα θετικά το γεγονός ότι σκοράρει με συνέπεια ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, ενώ το μεγάλο της μειονέκτημα ήταν η αποτυχία της να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.