*Αγώνας ρεβάνς για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Κόνφερενς Λιγκ. Παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας στους δύο αγώνες.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στον δεύτερο γύρο, θα τεθεί αντιμέτωπη με τη Ζυρίχη.

*Στο πρώτο παιχνίδι: Σέλμπουρν – Σεντ Τζόσεφς 2-1

ΣΕΝΤ ΤΖΟΣΕΦΣ (Γιβραλτάρ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Σέλμπουρν, για το Κόνφερενς Λιγκ. Βρέθηκε πίσω στο πρώτο λεπτό και παρότι ισοφάρισε στο 40′ με τον Χάβι Πολ, δέχθηκε και δεύτερο τέρμα με πέναλτι στο 58′.

Με άδεια χέρια επέστρεψε από την Ιρλανδία η Σεντ Τζόσεφς, την περασμένη εβδομάδα. Αν και βρέθηκε πίσω με το “καλημέρα”, η ομάδα του Άμπραχαμ Παζ είχε σχετικά καλή εικόνα στο παιχνίδι και λίγο πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου κατάφερε να ισοφαρίσει στη μοναδική αξιόλογη στιγμή της. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια όμως, δέχθηκε δέχθηκε τέρμα από το σημείο του πέναλτι, με το 2-1 να μένει μέχρι τέλους, καθώς δεν είχε απάντηση.

Δίνει σταθερά το παρών στην Ευρώπη από το 2017 και έπειτα, με εξαίρεση όμως την περσινή της απουσία. Αυτό δε σημαίνει ωστόσο ότι έχει πετύχει ποτέ κάτι το αξιόλογο, με το ταβάνι της να είναι ο δεύτερος προκριματικός του Κόνφερενς Λιγκ (2022-23), όπου και διασύρθηκε με συνολικό σκορ 11-0 από τη Σλάβια Πράγας

Σεντ Τζόσεφς Στατιστικά

*2-3 Goals τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΣΕΛΜΠΟΥΡΝ (Ιρλανδία)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Σεντ Τζόσεφς, για το Κόνφερενς Λιγκ. Πήρε προβάδισμα στο πρώτο λεπτό με τον Κόιλ και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 40′, εν τέλει σκόραρε και πάλι στο 58′ με το πέναλτι του Τζάρβις.

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση των προκριματικών έκανε η Σέλμπουρν. Στο εντός πρώτο ματς με τη Σεντ Τζόσεφς, η ομάδα του Ντάμιεν Νταφ ευτύχησε να πάρει προβάδισμα από το ξεκίνημα, στην πορεία όμως τα βρήκε αρκετά δύσκολα και μάλιστα δέχθηκε την ισοφάριση πριν την ανάπαυλα. Παρόλα αυτά, βρήκε τον τρόπο να προηγηθεί εκ νέου, με πέναλτι κατά την επιστροφή από τα αποδυτήρια, αν και είχε ευκαιρίες για ακόμη περισσότερα τέρματα.

Ταξίδεψε τώρα για το Γιβραλτάρ με μοναδικό στόχο να μην ηττηθεί στη σημερινή ρεβάνς, έτσι ώστε να “κλειδώσει” το εισιτήριο της πρόκρισης, στην επιστροφή της στην Ευρώπη μετά από 18 ολόκληρα χρόνια. Αν και το πρωτάθλημα Ιρλανδίας είναι σε εξέλιξη, η ίδια δεν είχε υποχρεώσεις το περασμένο Σαββατοκύριακο.