*13η αγωνιστική

*Η Νιούπορτ δεν έχει χάσει ποτέ, έχοντας τέσσερις σερί νίκες απέναντι στην Τζίλιγχαμ.

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Τζίλιγχαμ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Μπράντφορντ, παρόλο που προηγήθηκε με τον Κλαρκ στο 11’, αλλά ισοφαρίστηκε από τον Μπάιρν στο 38’, πριν δεχθεί δεύτερο τέρμα από τον Σέπερντ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Η Τζίλιγχαμ μοιάζει “καταραμένη” από τότε που πάτησε κορυφή, αφού έχει χάσει τέσσερις σερί αγώνες, με πιο πρόσφατη ήττα αυτή από την Μπράντφορντ με 2-1 εκτός έδρας, με γκολ στις καθυστερήσεις.

Οι δύο εξ αυτών των ηττών ήταν στο γήπεδό της, εκεί που έχει τρεις ήττες στα τέσσερα πιο πρόσφατα παιχνίδια της, κερδίζοντας μόνο την Μπάροου. Γι’ αυτό υπήρξαν και έντονες αποδοκιμασίες μετά την τελευταία ήττα στο γήπεδό της.

Υποχωρεί συνεχώς στο βαθμολογικό πίνακα, πλέον είναι στην έκτη θέση του, στο +1 από την όγδοη που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφ για την άνοδο.

Στατιστικά

*4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*Δύο σερί G/G & over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΙΟΥΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Η Νιούπορτ έχασε 0-3 εντός έδρας από την Τσέστερφιλντ, με τον Μάρκαντεϊ να την βάζει πίσω στο σκορ μόλις από το πρώτο λεπτό! Και όλα τελείωσαν με δύο τέρματα του Γκριγκ στο τελευταίο δεκάλεπτο, στο 84’ και στο 87’.

Η Νιούπορτ έχασε και στο γήπεδό της, με 0-3 από την Τσέστερφιλντ, γνωρίζοντας τρίτη συνεχόμενη ήττα, αν και το σκορ την αδικεί λίγο βάσει εμφάνισης.

Ειδικά μακριά από την έδρα της έχει τέσσερις σερί ήττες, έξι στα εφτά παιχνίδια που έχει παίξει συνολικά, κερδίζοντας μόνο την ουραγό Μόρκαμ μακριά από το γήπεδο της.

Εξακολουθεί να είναι μαζί με την Γκρίμσμπι οι δύο ομάδες χωρίς ισοπαλία ως τώρα στο πρωτάθλημα.

Βρέθηκε στην 15η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -4 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ για την άνοδο.