*19η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Πόχανγκ Στίλερς – Τζέονμπουκ 1-0

*2-3 γκολ στους τρεις τελευταίους αγώνες τους σε αυτό το γήπεδο.

ΤΖΕΟΝΠΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Η Τζέονπουκ έχασε 3-0 εκτός έδρας από την Νταεγκού κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Τζέονμπουκ Μότορς, με τον Γιοσίνο να ανοίγει το σκορ στο 40’, ενώ ο Σεσίνια στο 61’ με πέναλτι πέτυχε το 2-0, πριν δεχθεί και τρίτο γκολ, πάλι από τον Σεσίνια, στο 81ο λεπτό.

Η Τζέονπουκ ηττήθηκε 3-0 εκτός έδρας από την Νταεγκού, δεύτερη σερί ήττα μακριά από το γήπεδό της, πάλι χωρίς να σκοράρει, τέταρτη στους έξι τελευταίους αγώνες που είναι χωρίς νίκη!
Ακόμη μάλιστα ψάχνει την πρώτη της νίκη από τότε που άλλαξε προπονητή, με τον Κιμ Ντο – Χέον στον πάγκο.

Στο γήπεδό της είναι αήττητη σε 10 αγώνες που έχει παίξει εκεί, αλλά με μόλις δύο ήττες και δύο νίκες, έχοντας έξι ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Είναι πάντα ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, αλλά στο -3 από την ομάδα ακριβώς από πάνω της, ενώ δεν είναι και πολύ μακριά, μόλις στο -7 από την έκτη θέση, τελευταία που οδηγεί στο πρώτο γκρουπ.

Τζεονπούκ Στατιστικά

*8/10 G/G εντός έδρας.

*6/10 over 2,5 εντός έδρας

ΠΟΧΑΝΓΚ ΣΤΙΛΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Πόχανκ Στίλερς κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Ίντσεον Γιουνάιτεντ, σκοράροντας τρία τέρματα με τους Χέο Γιονγκ – Γιουν (27’), Λι Χο – Γιάε (51’, 72’), πριν μειώσει για την αντίπαλο της με πέναλτι ο Κιμ Μπο – Σαμπ στο 79ο λεπτό.

Η Πόχανγκ Στίλερς κέρδισε με 1-3 εκτός έδρας την Ίντσεον Γιουνάιτεντ, επιστρέφοντας στις νίκες, έπειτα από δύο σερί ισοπαλίες και τρεις αγώνες που δεν είχε καταφέρει να κερδίσει.

Μακριά από την έδρα της αποδεικνύεται αρκετά αποτελεσματική τώρα τελευταία. Κατάφερε να κερδίσει τρεις από τους πέντε πιο πρόσφατους αγώνες της εκτός, έξι από τους οκτώ τελευταίους.

Επομένως λογικά είναι ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην τρίτη θέση του, σε απόσταση βολής, στο -3 από την κορυφή, στο -2 από την δεύτερη θέση.