*13η αγωνιστική

*Αήττητη στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια η Τσέστερφιλντ, με τέσσερις ισοπαλίες.

ΤΣΕΣΤΕΡΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Τσέστερφιλντ κέρδισε 0-3 εκτός έδρας την Νιούπορτ, ανοίγοντας το σκορ με τον Μάρκαντεϊ μόλις στο πρώτο λεπτό! Και “καθάρισε” το παιχνίδι με δύο τέρματα του Γκριγκ στο τελευταίο δεκάλεπτο, στο 84’ και στο 87’.

Η Τσέστερφιλντ, μετά από τρεις σερί ισοπαλίες, επέστρεψε στις νίκες, κερδίζοντας 0-3 στο γήπεδο της Νιούπορτ. Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της στους έξι τελευταίους αγώνες που παραμένει αήττητη.

Χωρίς ήττα είναι και στην έδρα της, αλλά με μόλις νίκη σε εφτά αναμετρήσεις! Λογικό, αν αναλογιστεί κάποιος πως έχει τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, με τα μισά της παιχνίδια να έχουν λήξει χωρίς νικητή.

Γι’ αυτό και είναι στην όγδοη θέση, αλλά σε απόσταση βολής, στο -1 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου. Και είναι στο -4 από την πρώτη τριάδα που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο.

Το τελευταίο αναφέρεται, επειδή πριν την έναρξη της σεζόν ήταν θεωρητικά το φαβορί όχι απλά για άνοδο, αλλά για κατάκτηση πρωταθλήματος.

Πάντως η διοίκηση σε μία κίνηση – ανταμοιβή, ανανέωσε το συμβόλαιο του τεχνικού της, Πολ Κουκ.

Στατιστικά

*5/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*5/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Τσέλτεναμ, με δύο γκολ του Τόμας (5’, 45’ +), αν και είχε ισοφαρίσει με τον Τέιλορ στο 27’.

Η Κόλτσεστερ ηττήθηκε με 1-2 εντός έδρας από την Τσέλτεναμ, χάνοντας ξανά στο γήπεδό της έπειτα από τέσσερα αγώνες. Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη ήττα της στα πέντε τελευταία παιχνίδια, αλλά χωρίς να έχει νίκη στο ίδιο διάστημα.

Μακριά από την έδρα της δεν έχει κερδίσει ακόμη τη φετινή σεζόν, αλλά έχει τέσσερις ισοπαλίες σε έξι αναμετρήσεις.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 20η θέση του, στο +3 από τη ζώνη του υποβιβασμού.