*5η αγωνιστική

*2/2 νίκες για την Τσέλτεναμ στα τελευταία παιχνίδια τους.

➡️ Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας του Σαββάτου (07/09).

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Τσέλτεναμ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Νιούπορτ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Έβανς στο 33ο λεπτό. Απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 43ο λεπτό και το εκμεταλλεύτηκε με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, από τα τέρματα των Σόνα (67’), Κόλγουιλ (71’).

Η Τσέλτεναμ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Νιούπορτ, για το Λιγκ Τρόφι, με ανατροπή και κυρίως επειδή έπαιζε με παίκτη περισσότερο για περίπου ένα ημίχρονο!

Αξίζει να σημειωθεί πώς φέτος έχει πετύχει δύο νίκες, μία στην πρεμιέρα και μία στο τελευταίο παιχνίδι, αμφότερες επί της ίδιας αντιπάλου, της Νιούπορτ, μία εντός και μία εκτός έδρας!

Ενδιάμεσα έχει τέσσερις σερί ήττες, οι τρεις στο πρωτάθλημα, ενώ δεν έχει καταφέρει ακόμη να κρατήσει το μηδέν στην εστία της σε κάποιο παιχνίδι.

Τσέλτεναμ Στατιστικά

*4/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*5/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Μπάροου με τέρμα του Έκλεστον στο 74ο λεπτό.

Δύο σερί ήττες εντός για την Χάρογκεϊτ, με πιο πρόσφατη αυτή για το πρωτάθλημα με 0-1 από την Μπάροου. Αυτή ήταν η τρίτη ήττα που γνωρίζει σε ισάριθμα παιχνίδια στο γήπεδό της, με μοναδική “λογική”, αυτή από την Πρέστον στο Λιγκ Καπ, αφού ήταν ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Βέβαια το εντυπωσιακό είναι πώς μακριά από την έδρα της όχι απλά παραμένει αήττητη, έχει δύο νίκες και μία ισοπαλία.

Στο πρωτάθλημα βέβαια η βαθμολογική της συγκομιδή δεν είναι η καλύτερη δυνατή, ούσα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, στο +2 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Υπενθυμίζεται πώς είναι η ομάδα που έχει προπονητή τον Γουίβερ, τον μακροβιότερο στην κατηγορία, για 15 σερί χρόνια στον πάγκο της. Βέβαια σημειολογικά να τονιστεί πώς πρόεδρος είναι ο πατέρας του!