*13η αγωνιστική

*Τρεις σερί αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια τους.

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Τσέλτεναμ κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Κόλτσεστερ, με δύο γκολ του Τόμας (5’, 45’ +), αν και είχε ισοφαριστεί από τον Τέιλορ στο 27’.

Η Τσέλτεναμ αντέδρασε άμεσα στην προηγούμενη ήττα που γνώρισε στο γήπεδό της, αναπληρώνοντας την με έναν τρόπο, αφού κέρδισε με 1-2 εκτός έδρας την Κόλτσεστερ.

Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στους εφτά τελευταίους αγώνες που έχει και τέσσερις ήττες, αλλά πρώτη μακριά από την έδρα της σε αυτό το διάστημα.

Στο γήπεδό της από την αρχή της σεζόν το “πηγαίνει” εναλλάξ, με μία νίκη και μία ήττα, έχοντας από τρεις σε έξι παιχνίδια. Αν συνεχιστεί το μοτίβο, είναι η σειρά της νίκης!

Είναι ακόμη χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, στη 17η θέση του, ξεφεύγοντας στο +5 από τη ζώνη του υποβιβασμού, πλησιάζοντας στο -6 την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ για άνοδο.

Στατιστικά

*10/14 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*10/14 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*6/7 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΡΑΝΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπράντφορντ κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Τζίλιγχαμ, αν και βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Κλαρκ στο 11’, ισοφαρίζοντας με τον Μπάιρν στο 38’, πριν πάρει τη νίκη με τέρμα του Σέπερντ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου.

Η Μπράντφορντ επικράτησε 2-1 εντός έδρας της Τζιλιγχαμ, πετυχαίνει για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν τρεις σερί νίκες, επιβεβαιώνοντας έτσι και την ανοδική της πορεία.

Βέβαια από αυτές τις νίκες, μόνο η μία ήρθε μακριά από την έδρα της, εκεί που έχει συνολικά τρεις, μαζί με άλλες τρεις ήττες, σε οκτώ παιχνίδια που έχει δώσει.

Έχει καταφέρει να βρεθεί στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, εντός αυτών που οδηγούν στα πλέι οφ για την άνοδο, στο -3 από την κορυφή, στο -1 από την τρίτη θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο και στο +3 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί πουθενά.