*6η αγωνιστική

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*Mόλις μία νίκη έχει η Τσβόλε στα 17 τελευταία παιχνίδια της απέναντι στην Άλκμααρ (1-7-9).

ΤΣΒΟΛΕ

Προηγούμενο ματς: Πήρε το 1-1 απέναντι στην Τβέντε εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Προηγήθηκε με γκολ του Φέντε στο πρώτο δεκάλεπτο (8′), αλλά δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στο 63′ από τον Στέιν.

Ικανοποιημένη η Τσβόλε για τον πολύτιμο βαθμό που απέσπασε στο Ενσέντε από την Τβέντε, σε ένα παιχνίδι όπου είχε σε μεγάλη βραδιά τον κίπερ Σχέντελααρ και την τύχη με το μέρος της. Ναι μεν αιφνιδίασε την αντίπαλο και σκόραρε νωρίς, ωστόσο το παιχνίδι αποτέλεσε έναν επιθετικό μονόλογο της γηπεδούχου και η αλήθεια είναι πως δέχτηκε μεγάλη πίεση κατά διαστήματα. Κρατάει το αποτέλεσμα αλλά και το πάθος που έδειξαν οι παίκτες της.

Τρέχει μίνι αήττητο σερί (1-1-0) και μέχρι στιγμής η Τσβόλε είναι ομάδα που μπορεί να της λείπει η ποιότητα, αλλά βγάζει τρομερή μαχητικότητα και παλεύει κάθε παιχνίδι της, στοιχεία απαραίτητα για την μάχη της παραμονής στην οποία συμμετέχει. Έχει βγάλει δύσκολο πρόγραμμα και μέχρι στιγμής τα αποτελέσματά της δεν εκπλήσσουν.

«Η Άλκμααρ είναι μια από τις πιο ποιοτικές ομάδες του πρωταθλήματος και σίγουρα δεν θα έχουμε εύκολο έργο. Παρόλα αυτά, έχουμε δώσει μέχρι τώρα πολύ απαιτητικά παιχνίδια και έχουμε στο μυαλό μας τρόπο να την περιορίσουμε. Το θέμα είναι να υλοποιήσουν το πλάνο αυτό οι παίκτες εντός αγωνιστικού χώρου», τόνισε ο κόουτς Γιάνσεν.

Τραυματίστηκε και θα λείψει ο βασικός εξτρέμ Φελάνας, παραμένουν στα πιτς οι αμυντικοί Γκόοιχερ και Έρτσεν, ενώ μακροχρόνιος είναι ο επιθετικός Λαχσίρ. Αμφίβολος ξανά ο μεσοεπιθετικός Μανού.

Τσβόλε Στατιστικά

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΛΚΜΑΑΡ

Προηγούμενο ματς: Σκόρπισε με 9-1 την Χέρενφεν εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική! Πήρε προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 4′, ισοφαρίστηκε προσωρινά στο 19′ αλλά ανέκτησε άμεσα το προβάδισμά της (23′), σκορ που έμεινε ως το ημίχρονο. Στην επανάληψη, έκανε ότι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να πετύχει ακόμη επτά γκολ!

Προέρχεται από μια νίκη ιστορικού χαρακτήρα, αφού το 9-1 επί της Χέρενφεν συνιστά την μεγαλύτερη εντός έδρας επικράτησή της στα χρονικά της Eredivisie. To σκορ τα λέει όλα ως προς την εικόνα του αγώνα, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Στο πρώτο, τα πράγματα ήταν σχετικά μοιρασμένα με τον ρυθμό να είναι καλός και τις δύο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες. Παρόλα αυτά, έκανε ότι ήθελε στο δεύτερο και κάθε επίθεσή της βρήκε τα αντίπαλα δίχτυα!

Άκρως δυναμική η επιστροφή της στην δράση μετά την διακοπή, έχει μάλιστα την ευκαιρία να πατήσει κορυφή σήμερα αν κερδίσει την Τσβόλε, έστω και προσωρινά, αφού βρίσκεται στο -2 από την πρωτοπόρο Αϊντχόφεν. Ανεπηρέαστη δείχνει από τις αλλαγές στο ρόστερ της το περασμένο καλοκαίρι, συνεχίζει να αποδίδει εξαιρετικό ποδόσφαιρο και να πρωταγωνιστεί.

«Ήταν σίγουρα μια εντυπωσιακή νίκη, κάτι που δεν βλέπεις συχνά. Δεν θα πρέπει όμως να μείνουμε για πολύ σε αυτό το αποτέλεσμα, ειδικά από την στιγμή που μπροστά μας έχουμε ένα πολύ δύσκολο ματς στην έδρα της Τσβόλε, το οποίο θα είναι κάτι τελείως διαφορετικό», σχολίασε ο κόουτς Μάρτενς.

Μακροχρόνια τα προβλήματα που αντιμετωπίζει, τα οποία δεν επηρεάζουν. Ο λόγος για τον κίπερ Βέστερφελντ και τους αμυντικούς Μάρτινς Ίντι και Ντε Βιτ, άπαντες τραυματίες. Την προσεχή Πέμπτη, υποδέχεται την Έλφσμποργκ στην πρεμιέρα του Γιουρόπα Λιγκ.