* 17η αγωνιστική

* Νο Goal τα 5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Η Λεβάντια μετρά 5 σερί νίκες επί της Τρανς Νάρβα με συνολικό σκορ 16-0 και είναι αήττητη στα 10 τελευταία μεταξύ τους (8-2-0).

* Στον 1ο γύρο (02/03): Λεβάντια – Τρανς Νάρβα 6-0

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος του Σαββάτου (29/06)

ΤΡΑΝΣ ΝΑΡΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Κουρεσάρε. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου αποβλήθηκε Παγιουνούρμ της Κουρεσάρε, αλλά ο Σόομρε πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 87ο λεπτό.

Το “καρέ” νικών της Τρανς Νάρβα διεκόπη με άδοξο τρόπο στις 19 του μηνός, υπέστη απρόσμενη εντός έδρας ήττα, με την οποία διατηρήθηκε στο +2 από την επικίνδυνη ζώνη.

Μπήκε καλύτερα στο ματς κι απείλησε δις με μακρινά σουτ στο πρώτο 20λεπτο. Δεν κινδύνευσε μέχρι την ανάπαυλα και πήγε σε αυτήν με παίκτη παραπάνω, χάρη σε αποβολή που κέρδισε σε προσπάθεια αντεπίθεσης.

Αναμενόμενα κυριάρχησε με αριθμητικό πλεονέκτημα στο δεύτερο ημίχρονο, πίεσε, δημιούργησε δυνατές ευκαιρίες, αλλά δεν της αξιοποίησε και το πλήρωσε ακριβά. Στη μοναδική της στιγμή μετά την ανάπαυλα βρήκε το καθοριστικό γκολ η Κουρεσάρε.

ΤΡΑΝΣ ΝΑΡΒΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 3.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΛΕΒΑΝΤΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-6) επί της Νόμε Γιουνάιτεντ. Σκόρερ των φιλοξενούμενων οι Αϊνσάλου (8’), Φελίσιο (22’, 29’, 57’), Μουσάμπα (51’), Χέιτορ (66’).

Ασταμάτητη η ομάδα του Κούρο Τόρες, αν και πολύ νωρίς στην σεζόν δείχνει πανέτοιμη να σηκώσει το 11ο πρωτάθλημα της ιστορίας της, αφού έχει ήδη χτίσει διψήφια διαφορά (+10) από τους διώκτες της.

Στις 19 του Ιούνη επιβεβαιώθηκε η ποιοτική απόσταση απέναντι στην ουραγό της λίγκας, η Λεβάντια έβαλε μία ακόμη μεγάλη νίκη στο βιογραφικό της συμπληρώνοντας 9 ματς αήττητη (7-2-0).

Πήρε γρήγορο προβάδισμα με μακρινό σουτ που κόντραρε κι αφού γλίτωσε την άμεση ισοφάριση με απομάκρυνση πάνω στη γραμμή έστησε πάρτι! Με βαθιά μπαλιά χώρου έκανε το 0-2, σε δεύτερο χρόνο από κόρνερ πέτυχε το τρίτο γκολ.

Κατά βούλησε δημιουργούσε στο δεύτερο ημίχρονο, σκόραρε δύο ακόμη φορές με κάθετο παιχνίδι, το 0-6 έγινε με κεφαλιά σε κόρνερ και στο τελευταίο 20λεπτο… τράβηξε χειρόφρενο.