*Η Τορίνο κράτησε το μηδέν στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας σήμερα 25/10!

ΤΟΡΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-2) από την Κάλιαρι. Ο Βιόλα άνοιξε το σκορ στο 38′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Σανάμπρια (41′) και Λινέτι (55′). Την ανατροπή στην ανατροπή έκαναν οι Παλομίνο (74′) και Κοκό (78′ αυτ.).

Συνέχεια στο αρνητικό σερί που “τρέχει” από τα τέλη Σεπτεμβρίου έδωσε η Τορίνο, επιστρέφοντας με άδεια χέρια από την έδρα της Κάλιαρι. Κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα που είχαν δημιουργηθεί στο 38′ λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χάρη σε γκολάρα του Λινέτι με σουτ εκτός περιοχής.

Έχασε την αυτοσυγκέντρωση της και το πλήρωσε δεχόμενη δύο γκολ μέσα σε διάστημα τεσσάρων λεπτών, μη καταφέρνοντας να αντιδράσει στη συνέχεια. Ήταν η τέταρτη σερί ήττα για το συγκρότημα του Βανόλι, σε κάθε μία από τις οποίες δέχτηκε 2+ γκολ.

Η “γκρανάτα” πανηγύρισε για τελευταία φορά τη νίκη μπροστά στο κοινό της επί της Αταλάντα (2-1) πριν δύο μήνες. Από ίωση ταλαιπωρήθηκε μεσοβδόμαδα ο Σανάμπρια, ωστόσο ο προπονητής του τόνισε πως είναι καλά και θα αγωνιστεί. Διαθέσιμος είναι ο Μαριπάν που εξέτισε και αναμένεται να πάρει φανέλα βασικού. Την Πέμπτη (31/10) φιλοξενείται από τη Ρόμα.

Στατιστικά

*GG στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΟΜΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Πάρμα. Ο Μπονί άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 20′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Παζ (45′).

Βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε η Πάρμα περίπου στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, μετά από εκπληκτικό τακουνάκι του Μπονί. Στο 42′ η Κόμο είδε το οριζόντιο δοκάρι της να τραντάζεται μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπερνάμπε, προτού ισοφαρίσει λίγο αργότερα με Παζ.

Ισορροπημένο το δεύτερο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να έχουν εκ νέου δοκάρι σε σουτ του Μιχαΐλα (61′). Χωρίς νίκη σε δύο αγωνιστικές το συγκρότημα του Φάμπρεγκας, στις πέντε συνολικά εκτός έδρας που έδωσε έχει απολογισμό 1-1-3 (σ.σ. δεν σκόραρε στις δύο).

“Η Τορίνο είναι μία καλά οργανωμένη ομάδα, δεν αλλάζει κάτι η απουσία του Σαπάτα. Έχω κάποιες ιδέες για το πως θα διαχειριστούμε τι τέσσερις σερί αναμετρήσεις, χωρίς να χαλάσουμε την αγωνιστική ισορροπία”, είπε χαρακτηριστικά ο 37χρονος Ισπανός. Νοκ άουτ τέθηκε ο Φαν Ντερ Μπρεμπτ. Την Πέμπτη (31/10) υποδέχεται τη Λάτσιο.