*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Η Στόουκ προσέλαβε τον Ναρσίς Πέλατς ως νέο της προπονητή.

ΣΤΟΟΥΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Φλίτγουντ με σκορ 1-1, στα πλαίσια του Λιγκ Καπ. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ρόουζ στο 54’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπένετ στο 90+1’.

Την απευθείας πρόκριση απέτυχε να πάρει η Στόουκ και αναγκάστηκε να το κάνει στη διαδικασία των πέναλτι. Αν και είχε τον έλεγχο του ματς, παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης, στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι φιλοξενούμενοι, πετυχαίνοντας το γκολ της ισοφάρισης.

Με νέο τεχνικό πλέον, τον Ναρσίς Πέλατς, θέλει να πραγματοποιήσει καλύτερες εμφανίσεις, ανεβαίνοντας ψηλότερο στο βαθμολογικό πίνακα. Φυσικά η ημέρες που βρίσκεται στο σύλλογο είναι ελάχιστες, πράγμα που σημαίνει πως δεν έχει καταφέρει ακόμα να περάσει στους παίκτες του το στυλ παιχνιδιού που θέλει να παίζουν, καθώς και τη νοοτροπία του, γι’ αυτό και αναμένεται σήμερα να είναι ένα «τεστ» ώστε να «αξιολογήσει» το ρόστερ του. Κοντράρετε με την Χαλ, η οποία βρίσκεται σε τραγική κατάσταση και αυτό θα πρέπει να το εκμεταλλευτεί, αν δεν θέλει να κινδυνεύσει στο τέλος της σεζόν.

Στόουκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Χάμερ στο 15’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο ΜακΚάλουμ στο 66’.

Ακόμα μία κακή εμφάνιση και μία ακόμα ήττα για τη Χαλ. Αν και είχε την κατοχή της μπάλας, οι ευκαιρίες που δημιούργησε ήταν λιγοστές και δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία. Η άμυνά της από την άλλη υπέκυψε με ευκολία, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Συνεχίζεται η κατηφόρα για την ομάδα του Τιμ Γουόλτερ, καθώς αγνοεί τη νίκη από την περσινή σεζόν. Τρεις νίκες σε έξι αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις είναι ο απολογισμός της μέχρι στιγμής (0-3-3), έχοντας αποτύχει μάλιστα να βρει δίχτυα στους τρεις πρόσφατους. Προβληματίζει πάρα πολύ η εικόνα της, σε όλους τους τομείς, καθώς αμυντικά είναι ασταθής, με αποτέλεσμα να δέχεται συχνά και εύκολα γκολ, ενώ από την άλλη δυσκολεύεται να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.