*3η αγωνιστική.

*Μόλις μια νίκη για τη Σταντάρ Λιέγης στα τελευταία 10 ματς κόντρα στη Μαλίν ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωησης (1-2-7).

➡️ Δείτε όλα τα προγνωστικα στοιχηματος σήμερα!

ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί της Κλαμπ Μπριζ. Το γκολ ο Μπουλάτ στο 64’.

Πήρε μεγάλη νίκη την περασμένη εβδομάδα, την πρώτη της σεζόν, στο εντός έδρας ντέρμπι με την Κλαμπ Μπριζ. Αμφότερες οι ομάδες προσέγγισαν παθητικά το ντέρμπι, δε ρίσκαραν, οι πραγματικά καλές φάσεις ήταν ελάχιστες στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος η Κλαμπ Μπριζ έγινε πιο κυριαρχική, πήρε την μπάλα και τον πρώτο λόγο, απείλησε σε μια-δυο περιπτώσεις. Το γκολ όμως ήρθε για τη Σταντάρ έπειτα από πολύ όμορφα εκδηλωμένη αντεπίθεση, που κατέληξε στο σουτ του Μπουλάτ. Από εκεί και έπειτα η Σταντάρ διαχειρίστηκε την κατάσταση, έκανε αυτό που έπρεπε ανασταλτικά, η Μπριζ είχε κάποιες καλές στιγμές, μπορούσε να πάρει κάτι απ’ το ματς. Δεύτερο σερί ματς που η Σταντάρ δε χάνει και δε δέχεται γκολ, στην πρεμιέρα πήρε εκτός έδρας 0-0 κόντρα στην Γκενκ.

ΣΤΑΝΤΑΡ ΛΙΕΓΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*ΝG τα 3/5 φετινά παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα.

*Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της, φιλικά και επίσημα.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΑΛΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-4 κόντρα στη Βέστερλο. Στο 18’ το 0-1 απ’ τον Μάντσεν με πέναλτι, το 0-2 ήρθε απ’ τον Βούσκοβιτς στο 36’. Το 1-2 για τη Μαλίν ο Στορμ στο 65’, η Βέστερλο έκανε το 1-3 στο 79’ με τον Αλκόθερ. Μείωσε ξανά η Μαλίν στο 88’ με πέναλτι, το τελικό 2-4 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Χωρίς συγκέντρωση στο ανασταλτικό κομμάτι, είχε πολύ αργές αντιδράσεις στο εντός έδρας ματς με τη Βέστερλο την περασμένη εβδομάδα, υπέστη μια δίκαιη ήττα. Έχανε 0-2 στο ημίχρονο χωρίς καν να το καταλάβει, δέχτηκε το πρώτο γκολ με πέναλτι, ενώ το 0-2 ήρθε έπειτα από κόρνερ, η Βέστερλο δεν αισθάνθηκε πίεση. Μπήκε στο δεύτερο 45λεπτο με ορμή, μείωσε σχετκά νωρίς, αλλά δεν άντεξε πολύ, το 1-3 στο 79’ της έκοψε τα πόδια. Μείωσε ξανά η Μαλίν με ένα πέναλτι «δώρο», αλλά ήταν πολύ «ανοιχτή» στην άμυνα, δέχτηκε και τέταρτο γκολ στο φινάλε. Δίκαιο το αποτέλεσμα, δε θα μπορούσε να πάρει αποτέλεσμα με τόσο αφελή εικόνα στο αμυντικό κομμάτι. Στην πρεμιέρα πήρε εκτός έδρας 1-1 με την Κλαμπ Μπριζ, ένα προφανώς θετικό αποτέλεσμα.