9η αγωνιστική

*Μία φορά έχουν αναμετρηθεί εντός δεκαετίας, με τη Στόκπορτ να πανηγυρίζει εντός έδρας νίκη με σκορ 1-0.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ρόδεραμ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Λόιντ στο 22’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κλαρκ-Χάρις με πέναλτι στο 70’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να αποσπάσει η Σριούσμπερι. Προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της προβάδισμα για πάνω από ένα ημίχρονο χρονικά, όμως εν τέλη υπέκυψε στην πίεση των φιλοξενούμενων, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Μια ακόμα καλύτερη εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της νεοφώτιστης, αλλά μαχητικής Στόκπορτ. Συνεχίζει πάντως να μην πείθει με την εικόνα της, δέχεται εύκολα γκολ, ακόμα κι αν δεν βρεθεί υπό πίεση, ενώ στα θετικά ανήκει το γεγονός ότι σκόραρε με συνέπεια στα δύο πρόσφατα παιχνίδια της.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπάρνσλεϊ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Φίλιπς στο 4’ με πέναλτι, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπάρι στο 90+1’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει. Αν και έμεινε από το ξεκίνημα της αναμέτρησης πίσω στο σκορ, στη συνέχεια πίεσε και έχασε αρκετές ευκαιρίες, ώσπου στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και την ισοφάριση.

Είναι μαχητική, το έχει αποδείξει σχεδόν σε όλες τις αναμετρήσεις της μέχρι στιγμής, σκοράρει με τρομερή άνεση κόντρα σε κάθε αντίπαλο, γι’ αυτό και αποτελεί μεγάλο κίνδυνο για κάθε άμυνα. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι η άμυνά της, καθώς δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, αφού παραμελεί μονίμως τα καθήκοντά της.