*14η αγωνιστική

*Η Σούντσβαλ παραμένει αήττητη στα 7/8 τελευταία εντός έδρας μεταξύ τους παιχνίδια (πέντε νίκες, δύο ισοπαλίες): Ηττήθηκε στις 11 Μαΐου 2019 με 2-1.

Δείτε τα προγνωστικα στοιχημα του Σαββάτου (29/06)

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (5-0) από την Μπράγκε. Χατ-τρικ πέτυχε ο Καμόες (20′ πεν., 30′, 76′), δύο γκολ σημείωσε ο Μπέργκρεν (26′, 88′).

Ουραγός παρέμεινε η Σούντσβαλ γνωρίζοντας τον διασυρμό στην έδρα της Μπράγκε. Καταιγιστικοί οι γηπεδούχοι, δεν της άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης. Μοναδικός διασωθέντας ο Νόρντ, απογοητευτική η εμφάνιση της αμυντικής γραμμής και, κυρίως, του μέσου Μανσόν που αντικαταστάθηκε πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Αγνοεί τη νίκη σε δέκα αγωνιστικές, διάστημα στο οποίο συγκέντρωσε μόλις τρεις από τους συνολικά εννέα βαθμούς της. Εντός έδρας έχει απολογισμό δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες σε τέσσερις: Σκόραρε στις τρεις και δέχτηκε γκολ σε ισάριθμες. Η Σούντσβαλ γνώρισε μόλις μία ήττα σε οχτώ αναμετρήσεις που υποδέχτηκε την Έρεμπρο (πέντε νίκες, δύο ισοπαλίες).

ΣΟΥΝΤΣΒΑΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΕΡΕΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Τρέλεμποργκ. Ο Χόλμπεργκ άνοιξε το σκορ στο 56′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Καρίμ επτά λεπτά αργότερα.

Τέσσερις βαθμούς πάνω από τη σημερινή αντίπαλό της βρίσκεται η Έρεμπρο που αγνοεί τη νίκη σε έξι αγωνιστικές (τρεις ισοπαλίες, τρεις ήττες). Την προηγούμενη βδομάδα γκέλαρε εκ νέου μπροστά στο κοινό της με την Τρέλεμποργκ, παρά το γεγονός πως παρουσιάστηκε πιο κινητική κι απειλητική ολοκληρώνοντας με 2.23 xGoals.

Θα πρέπει να γυρίσουμε στις 14 Μαΐου για να βρούμε την τελευταία νίκη επί της Ντέγκερφορς (2-1 εντός), αγνοεί αυτή στις συνολικά έξι αγωνιστικές που έδωσε (δύο ισοπαλίες, τέσσερις ήττες / διαφορά γκολ 3-9). Αήττητη η Έρεμπρο στις τρεις τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Σούντσβαλ (1-2-0).