*10η αγωνιστική

*5/6 αγώνες με 2-3 γκολ στα μεταξύ τους παιχνίδια

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Τρανμίρ, χωρίς να πετύχει γκολ παίκτης της! Βρέθηκε να χάνει από γκολ του Ντένις στο 17ο λεπτό, πριν ισοφαρίσει με αυτογκόλ του Μέρι στο 54ο λεπτό.

Η Σουίντον έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Τρανμίρ, αποφεύγοντας μία τρίτη συνεχόμενη ήττα, αλλά παραμένοντας χωρίς νίκη. Ούτε φέτος έχει ξεκινήσει καλά τη σεζόν, έχοντας μόνο μία νίκη, στο γήπεδό της, επί της Νιούπορτ, με έξι ήττες σε 11 παιχνίδια.

Στο γήπεδό της έχει παίξει μόλις τέσσερις αγώνες φέτος, αυτός είναι ο πέμπτος, με τρεις ήττες και μία και μοναδική νίκη.

Βέβαια με τόσο φτωχή βαθμολογική συγκομιδή, είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, αλλά ευτυχώς γι’ αυτήν, υπάρχουν και ομάδες που τα πηγαίνουν χειρότερα! Έτσι είναι εκτός ζώνης υποβιβασμού, στην 21η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο +3 από αυτήν.

Σουίντον Στατιστικά

*5/7 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*7/10 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΧΑΡΟΓΚΕΪΤ

Προηγούμενο ματς: Η Χάρογκεϊτ έχασε 1-5 εντός έδρας από τους Μίλτον Κέινς Ντονς, με τον Λι στο 35’ να ανοίγει το σκορ, ενώ δέχθηκε δύο γκολ ακόμη στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου από τους Γουάιτ, Γκίλμπεϊ. Μείωσε προσωρινά με αυτογκόλ του Όφορντ στο 73’, αλλά δέχθηκε δύο τέρματα ακόμη από τους Λέμονχεϊ – Έβανς (87’), Φιντς (90’).

Η Χάρογκεϊτ επέστρεψε στις κακές εμφανίσεις και γνώρισε “βαριά” ήττα με 1-5 εντός έδρας από τους Μίλτον Κέινς Ντονς! Αυτή ήταν και η επιστροφή στις ήττες στο γήπεδό της, εκεί που είχε ξεκινήσει με 3/3 ήττες, πριν στα τρία επόμενα παιχνίδια στην έδρα της δεν έχει ήττα, πετυχαίνοντας και δύο νίκες.

Μακριά από την έδρα της ξεκίνησε αντίστροφα, χωρίς ήττα στα τρία πρώτα παιχνίδια, με δύο νίκες, αλλά έχασε τα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια της εκτός.

Υποχώρησε στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 18η θέση του, αλλά είναι στο -5 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ για την άνοδο, ενώ βρίσκεται στο +6 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Υπενθυμίζεται πώς διατηρεί στον πάγκο της τον μακροβιότερο προπονητή στην κατηγορία, τον Σάιμον Γουίβερ, που βρίσκεται για 15 σερί χρόνια στον πάγκο της. Βέβαια σημειολογικά να τονιστεί πώς πρόεδρος είναι ο πατέρας του!