*14η αγωνιστική

*Με υπηρεσιακό τεχνικό τιμ η Σουίντον που έδιωξε τον Κένεντι. Από Δευτέρα αναλαμβάνει ο Ίαν Χόλογουεϊ.

ΣΟΥΙΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Σάλφορντ, αν και ισοφάρισε με τον Σμιθ στο 50’ το γκολ που δέχθηκε από τον Ενμάι μόλις στο τρίτο λεπτό, καθώς δέχθηκε δεύτερο τέρμα από τον Τέιλορ στο 69ο λεπτό.

Η Σουίντον έχασε και από την Σάλφορντ με 2-1 εκτός έδρας, δεύτερη σερί ήττα, με αποτέλεσμα να έχει μείνει στις δύο νίκες στην κατηγορία, έχοντας και εφτά ήττες σε 14 παιχνίδια.

Το ξεκίνημα της κάθε άλλο παρά καλό κρίνεται, γι’ αυτό και η διοίκηση έδιωξε τον Μαρκ Κένεντι από τον πάγκο και προσελήφθη ο Ίαν Χόλογουεϊ, ο οποίος όμως θα αναλάβει από Δευτέρα.
Σήμερα θα έχει υπηρεσιακούς τεχνικούς στον πάγκο της.

Ακόμη είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, έπεσε πάλι στη 22η θέση, αλλά ευτυχώς γι’ αυτήν, υπάρχουν και ομάδες που τα πηγαίνουν χειρότερα! Έτσι είναι εκτός ζώνης υποβιβασμού, στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +3 από αυτήν, λόγω καλής διαφοράς τερμάτων που έχει.

Στατιστικά

*6/10 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*10/13 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΤΖΙΛΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Τζίλιγχαμ έχασε και από την Νιούπορτ με 0-2 εντός έδρας!

Η Τζίλιγχαμ μοιάζει “καταραμένη” από τότε που πάτησε κορυφή, αφού έχει χάσει πέντε σερί αγώνες, με πιο πρόσφατη ήττα αυτή από την Νιούπορτ με 0-2 εντός έδρας.

Οι δύο εξ αυτών των ηττών ήταν στα πιο πρόσφατα παιχνίδια που έπαιξε μακριά από το γήπεδό της, όπου και αυτό που παίζει σήμερα.

Πάντως ο προπονητής της, Μαρκ Μπόμερ, ζήτησε αντίδραση από τους παίκτες του. Άλλωστε αν συνεχίσουν έτσι, ίσως ψάχνει και αυτός για δουλειά σε λίγο καιρό!

Υποχωρεί συνεχώς στο βαθμολογικό πίνακα, πλέον είναι στην 11η θέση του (!), στο -2 από την έβδομη που οδηγεί στα πλέι οφ για την άνοδο.