*7η αγωνιστική

*Η Φόρεστ Γκριν κέρδισε και τα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γουίλντστοουν, αν και προηγήθηκε με τέρμα το Γκέιλ στο 42’, πριν δεχθεί την ισοφάριση από αυτογκόλ του Γουίτμορ στο 56’.

Η Σόλιχαλ Μουρς έκανε μία ακόμη γκέλα στο γήπεδό της, αφού έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γουίλντστοουν, ομάδα που θεωρείται υποδεέστερη αγωνιστικά από αυτήν.

Ή τουλάχιστον έτσι θα έπρεπε να είναι, για μία ομάδα που διεκδικεί την άνοδο και πέρυσι έφτασε ένα βήμα πριν τη άνοδο, χάνοντας την στον τελικό των play off την τελευταία κυριολεκτικά στιγμή, για ένα χαμένο πέναλτι.

Καταφέρνει να διατηρεί το αήττητο της έδρας της, αλλά όταν σε αυτή έχει μόνο μία νίκη σε τρεις αγώνες, δεν μπορεί να έχει βλέψεις για κάτι πάρα πολύ καλό, έστω και αν πηγαίνει καλά μακριά από αυτήν.

Αυτή τη στιγμή είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αν και μόλις στο -2 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ.

Σόλιχαλ Μουρς Στατιστικά

*5/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Τρία σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΦΟΡΕΣΤ ΓΚΡΙΝ

Προηγούμενο ματς: H Φόρεστ Γκριν κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Σάτον, με τον Ντόιτζ να ανοίγει το σκορ στο 30ο λεπτό, πριν ισοφαριστεί από τον Σίβι στο 86’. Αλλά πήρε τη νίκη, με τέρμα του ΜακΚαν στο 89ο λεπτό.

Η Φόρεστ Γκριν κέρδισε και την Σάτον εκτός έδρας με 1-2, πρώτη της φετινή νίκη μακριά από την έδρα της! Μάλιστα τα κατάφερε πάλι με γκολ στα τελευταία λεπτά, όπως συνέβη και στον προηγούμενο αγώνα που έπαιξε στο γήπεδό της και κέρδισε με το ίδιο σκορ!

Γενικώς η πορεία της μετά τον υποβιβασμό κρίνεται μέτρια προς καλή σε αυτές τις έξι πρώτες αγωνιστικές. Ειδικά από τη στιγμή που κλήθηκε να παίξει την πλειοψηφία των αγώνων της μακριά από την έδρα της.

Μάλιστα ο προπονητής της, Στιβ Κότεριλ, ένας από τους πιο έμπειρους στην κατηγορία, δήλωσε πώς ήθελε να αλλάξει αρκετά πράγματα το καλοκαίρι και είναι ικανοποιημένος απ’ όσα δείχνει να έχει πετύχει ως τώρα.