*Μόλις μια ισοπαλία στα τελευταία 10 ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας.

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-2 επί του Ντάλας. Στο 0-2 το σκορ μέχρι το 70’, το Σιάτλ στο 78’ μείωσε, ισοφάρισε στο 88’ με τον Μόρις, ενώ το τελικό 3-2 ήρθε ξανά απ’ τον Μόρις στις καθυστερήσεις.

Πήρε τη νίκη της χρονιάς την περασμένη εβδομάδα, επικράτησε 3-2 του Ντάλας με τρομερή ανατροπή! Το Ντάλας δεν ήταν καλύτερο, απλώς ήταν αποτελεσματικό στην τελική προσπάθεια και πήρε προβάδισμα δύο γκολ. Ωστόσο, το Σιάτλ πίεσε αρκετά και βρήκε τις λύσεις, μείωσε στο 78’ και έκανε το 2-2 στο 88’, εκεί πλέον η ψυχολογία ήταν με το μέρος του, το 3-2 ήρθε στις καθυστερήσεις. Σπουδαία νίκη για το Σιάτλ, που ερχόταν απ’ το εκτός έδρας 2-2 κόντρα στο Χιούστον, νωρίτερα επικράτησε 2-0 επί της Μινεσότα, μετρά ρεκόρ 3-2-1 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, έχει ρεκόρ 5-4-3 στις τελευταίες 12 αγωνιστικές. Καταλαμβάνει την 10η θέση της Δύσης.

ΣΙΑΤΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 8/10 2-3 Goal ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 8/10 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΚΑΓΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-2 κόντρα στο Ορλάντο. Στο 3-0 το σκορ μέχρι το 29’, μείωσε το Σικάγο στο 53’ με τον Σελασιέ, το 4-1 ήρθε στο 60’ απ’ τον Τόρες, το τελικό 4-2 διαμορφώθηκε απ’ τον Κάιπερς στο 69’.

Επέστρεψε στις ήττες το Σικάγο, δεν κατάφερε να περιορίσει το Ορλάντο την περασμένη εβδομάδα. Εκτός κλίματος απ’ την αρχή, το Ορλάντο βρήκε τρία γκολ μέχρι το 29’ με τους Τόρες, Μουριέλ και Ανγκούλο, έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση. Μείωσε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους το Σικάγο, αλλά το 4-1 του Τόρες στο 60’, το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 69’. Επιστροφή στις ήττες μετά από τέσσερις αγωνιστικές για το Σικάγο, που είχε δύο νίκες με Τορόντο (1-4) και ΛΑ Γκάλαξι (2-1) και τις ισοπαλίες με Ορλάντο (1-1) και Ουάσινγκτον (1-1). Βρίσκεται στην 15η θέση της Ανατολής.