*3η αγωνιστική

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Αήττητο δέκα αγώνων τρέχει η Σέπσι απέναντι στην Ντιναμό Βουκουρεστίου (8-2-0).

➡️ Το κουπόνι παμε στοιχημα σήμερα.

ΣΕΠΣΙ OSK ΣΦΑΝΤΟΥ

Προηγούμενο ματς: Μεγάλη νίκη με 1-2 απέναντι στην Γκλόρια Μπουζάου εκτός έδρας, την περασμένη αγωνιστική. Πήρε κεφάλι στο σκορ στο 12′, διπλασίασε τα τέρματά της στο 30′, ενώ το μόνο που κατάφερε η γηπεδούχος ήταν να μειώσει λίγο πριν το τέλος (86′).

Το ιδανικό ξεκίνημα στην σεζόν πραγματοποίησε η Σέπσι, η οποία μέχρι στιγμής μετράει το απόλυτο των βαθμών με δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Απέναντι στην Γκλόρια Μπουζάου, έκανε μια εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο όπου κυριάρχησε απόλυτα, σημειώνοντας μάλιστα δύο γκολ. Στην επανάληψη, έπεσε η απόδοσή της αλλά δεν το πλήρωσε, έχοντας μάλιστα και σύμμαχο την τύχη στο τέλος, όπου δέχτηκε γκολ αλλά ακυρώθηκε ορθώς μέσω VAR.

Η Σέπσι μπορεί να έχασε σημαντικές μονάδες της αυτό το καλοκαίρι, παρόλα αυτά ο Γερμανός τεχνικός Στορκ δείχνει να δουλεύει εξαιρετικά με το υπάρχον υλικό που έχει στην διάθεσή του. Αμφίβολοι δίνονται και πάλι οι Παούν και Ντεμπελού.

Σέπσι OSK Σφάντου Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

ΝΤΙΝΑΜΟ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Εμφατική νίκη με 4-1 απέναντι στην Πετρολούλ εντός έδρας, την προηγούμενη αγωνιστική. Πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (12′, 41′) και άλλα τόσα στην επανάληψη (61′, 86′). Η αντίπαλος είχε απλώς μειώσει προσωρινά (82′).

Εξαιρετικά τα δείγματα γραφής της Ντιναμό Βουκουρεστίου στα δύο πρώτα παιχνίδια. Από καθαρή ατυχία έχασε από την Κλουζ σε ματς που ήταν μπροστά στο σκορ με 0-2, ενώ την προηγούμενη εβδομάδα ήταν καταιγιστική και πήρε άνετα την νίκη με αντίπαλο την Πετρολούλ. Δεν έβγαλε πολλές φάσεις, αλλά ήταν τρομερά αποτελεσματική και είχε τρομακτικό ποσοστό ευστοχίας στις τελικές της προσπάθειες.

«Είμαστε στον σωστό δρόμο, θεωρώ πως με τον ίδιο ζήλο στην συνέχεια θα δείξουμε ακόμη πιο όμορφα πράγματα», επισήμανε ο τεχνικός Κόπιτς. Δεν αναφέρονται προβλήματα.