*Το Σεντ Λούις μετρά 2/2 νίκες κόντρα στο Σαν Χοσέ ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΕΝΤ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-3 κόντρα στο Βανκούβερ. Το 0-1 στο 7’ απ’ τον Μπλομ, το 0-2 έκανε ο Λόουεν στο 12’ με πέναλτι. Μείωσε στο 37’ ο Γουάιτ, το 2-2 στο 54’ ο ίδιος παίκτης, που έκανε και το 3-2 στο 61’! Το τελικό 4-2 έκανε ο Πικόλτ στις καθυστερήσεις.

Οδυνηρή ήττα για το Σεντ Λούις το Σάββατο, έχασε 4-3 εκτός έδρας απ’ το Βανκούβερ, παρότι προηγήθηκε 2-0 στο 12’! Το Βανκούβερ μείωσε στο 37’ και ισοφάρισε στο 54’, έκανε μεγάλη αντεπίθεση, έφτασε στην ανατροπή στο 61’, έκανε το 4-2 στο 90’, το τελικό 4-3 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις. Τρίτη ήττα στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές για το Σεντ Λούις, που ερχόταν απ’ το 1-1 με την Ατλάντα, νωρίτερα έχασε από δύο σερί ήττες κόντρα σε Ντάλας (2-0) και Κολοράντο (0-3), νωρίτερα πήρε δύο σερί ισοπαλίες κόντρα σε Πόρτλαντ (0-0) και Ίντερ Μαϊάμι (3-3). Πορεύεται χωρίς νίκη στις τελευταίες εννέα αγωνιστικές (0-3-6), καταλαμβάνει την 12η θέση της Δύσης. Όλα αυτά έφεραν την απόλυση του κόουτς Καρνέλ, προς το παρόν τα ηνία πηγαίνουν στον υπηρεσιακό, Τζον Χάκγουορθ.

ΣΕΝΤ ΛΟΥΙΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 9/15 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 9/15 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΑΝ ΧΟΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 κόντρα στους Γκάλαξι. Το 0-1 στο 37’ απ’ τον Πέιντσιλ, στο 72’ το 0-2 απ’ τον Γιόβελιτς, στις καθυστερήσεις το τελικό 0-3 απ’ τον Κουέβας.

Δεν μπορεί να πατήσει στα πόδια της, η μία ήττα διαδέχεται την άλλη, το Σάββατο δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα κόντρα στους Γκάλαξι. Μοιρασμένο το ματς, στο 37’ ήρθε το γκολ για την ομάδα του Λος Άντζελες, στο δεύτερο μέρος το Σαν Χοσέ έβγαλε αντίδραση, είχε καλές στιγμές και άξιζε ένα γκολ, αλλά το 0-2 στο 72’ τη «σκότωσε». Στο φινάλε το 0-3 για τους Γκάλαξι. Το Σαν Χοσέ έρχεται από πέντε σερί ήττες με μερικά μεγάλα σκορ στην πλάτη του, πήρε μόλις δύο νίκες στις τελευταίες 13 (2-2-9). Απογοητεύει προς το παρόν, καταλαμβάνει την 14η θέση της Δύσης (τελευταία).