*Φάση των ομίλων του Λιγκς Καπ. Μονή αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι, με τη νικήτρια να παίρνει έναν έξτρα βαθμό.

*Προκρίνονται οι δύο πρώτες κάθε ομίλου.

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/4 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΕΝΤ ΛΟΥΙΣ ΣΙΤΙ (MLS)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σπόρτινγκ Κάνσας με σκορ 1-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Θόρισον στο 42’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Αγκάδα στο 73’.

Κακή εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Σεντ Λούις Σίτι. Κατάφερε να προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με τη μοναδική ευκαιρία που βρήκε στόχο, όμως στην επανάληψη υπέκυψε στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη την ισοφάριση.

Την επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, καθώς προέρχεται από ένα αρνητικό σερί τεσσάρων αγώνων χωρίς νίκη. Είναι μεν μαχητική, σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, παρ’ όλα αυτά είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει στερήσει πολλούς και σημαντικούς βαθμούς.

Σεντ Λούις Σίτι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΤΑΛΑΣ (MLS)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νιου Ίγκλαντ με σκορ 1-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με το αυτογκόλ του Ταφάρι στο 65’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Αριόλα με πέναλτι στο 90+5’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει το Ντάλας. Έμεινε πίσω στο σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, όμως στις καθυστερήσεις έφερε το ματς στα ίσα από το σημείο του πέναλτι.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει και πρέπει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να περάσει από την έδρα της Σεντ Λούις Σίτι. Είναι ανεβασμένη, δείχνει να έχει βρει ρυθμό, σκοράρει με συνέπεια σε όλες τις αναμετρήσεις της, όμως σε ελάχιστες κράτησε ανέπαφη την εστία της. Κακή στις εξόδους της, απέτυχε να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα στις τελευταίες εφτά (0-3-4).