*7η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους.

ΣΑΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: H Σάτον έχασε με 1-2 εντός έδρας από την Φόρεστ Γκριν, με το πρώτο τέρμα να το δέχεται από τον Ντόιτζ στο 30ο λεπτό, πριν ισοφαρίσει με τον Σίβι στο 86’. Αλλά δεν άντεξε και τελικά έχασε με τέρμα του ΜακΚαν στο 89ο λεπτό.

Η Σάτον, μετά τον υποβιβασμό της σε αυτή την κατηγορία, γνώρισε την πρώτη της ήττα, χάνοντας μάλιστα εντός έδρας, με 1-2 από την Φόρεστ Γκρι, με τέρμα που δέχθηκε λίγο πριν τη λήξη της αναμέτρησης, το οποίο κάλλιστα θα μπορούσε να αποφύγει!

Είναι και αυτή μία από τις πολλές ομάδες που έχουν τρεις ισοπαλίες στα μισά τους παιχνίδια. Απλά είναι σχετικά ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, επειδή έχει πετύχει και δύο νίκες.

Πάντως η αλήθεια είναι πώς το πρόγραμμα της ήταν σχετικά “βατό”, με πιο “δύσκολη” αναμέτρηση στα χαρτιά αυτή που έπαιξε με την Ίστλεϊ, αλλά το θέμα είναι πώς καταφέρνει να μην χάνει, κάτι που σαφώς και βοηθάει την ψυχολογία της.

Σάτον Στατιστικά

*4/6 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*3/5 over 2,5 στα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.

ΜΠΟΣΤΟΝ ΓΙΟΥΝ.

Προηγούμενο ματς: Η Μπόστον έχασε με 1-3 εντός έδρας από την Γέοβιλ, παίζοντας για περίπου 70 λεπτά με παίκτη λιγότερο! Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Μακ Γκάβιν στο 7’, αλλά ισοφάρισε με τον Όσμπορν στο 15ο λεπτό. Στο 17’ έμεινε με 10 παίκτες, με αποτέλεσμα να δεχθεί δύο τέρματα στη συνέχεια από τους ΜακΓκάβιν (37’), Γιανγκ (75’), ενώ παρόλο που στο 86’ αποκαταστάθηκε η αριθμητική ισορροπία, δεν άλλαξε κάτι ως το τέλος.

Η νεοφώτιστη Μπόστον Γιουνάιτεντ δεν ξεκίνησε καλά κατά την επιστροφή της μετά από αρκετά χρόνια στην κορυφαία ερασιτεχνική κατηγορία, στη συνέχεια πήρε τέσσερις βαθμούς σε δύο παιχνίδια, όμως επανήρθε στις ήττες, χάνοντας με 1-3 εντός έδρας από την Γέοβιλ.

Βέβαια υπάρχει σοβαρό ελαφρυντικό, καθώς έπαιξε για περισσότερο από ένα ημίχρονο με παίκτη λιγότερο. Και έτσι δέχθηκε τα καθοριστικά για την ήττα τέρματα.

Ακόμη βέβαια είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, έχοντας σκοράρει μόλις τέσσερα γκολ, δείχνοντας να έχει πρόβλημα στο σκοράρισμα, ενώ αντιθέτως δέχεται εύκολα τέρματα.