*Τρεις ισοπαλίες σε έξι μεταξύ τους ματς ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΑΡΛΟΤ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στο Χιούστον. Το γκολ ο Αλιού στο 5’.

Κάποια στιγμή θα έχανε ξανά η Σάρλοτ, που δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα στο εκτός έδρας ματς κόντρα στο Χιούστον. Πολύ καλύτερη η ομάδα του Τέξας στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε νωρίς και είχε φάσεις για περισσότερα γκολ. Αντέδρασε στο δεύτερο μέρος η Σάρλοτ, είχε κάποιες τελικές προσπάθειες, αλλά τίποτα φοβερό και ηττήθηκε δίκαια. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από τέσσερις αγωνιστικές (3-1-0), που είχε νίκες με Ατλάντα (2-3), Ουάσινγκτον (1-0) και Φιλαδέλφεια (0-2), πήρε ισοπαλία με το Ορλάντο (2-2). Μετρά ρεκόρ 3-3-2 στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές. Με ρεκόρ 8-4-6 στις τελευταίες 18 αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 6η θέση της βαθμολογίας στην Ανατολή. Επιστρέφει ο Γουέστγουντ (Μέσος, 20,2).

ΣΑΡΛΟΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 8/11 Under 2.5 σ’ όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 8/11 ΝG σ’ όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΙΝΤΕΡ ΜΑΪΑΜΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στο Νάσβιλ. Το 0-1 ο Φρέι στο 40’, το 0-2 ήρθε στο 44’ απ’ τον Άλμπα. Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε με πέναλτι του Μουχτάρ στο 73’.

Βρίσκει τις λύσεις παρά τις απουσίες, δείχνει ότι το βάθος του ρόστερ είναι αρκετά μεγάλο. Καλό το πρώτο ημίχρονο για την Ίντερ Μαϊάμι, σκόραρε δύο γκολ μετά το 40’ και πήγε στα αποδυτήρια με το 2-0 υπέρ της, ήταν δύσκολο για το Νάσβιλ να αντιδράσει στο δεύτερο μέρος, κατάφερε μόνο να μειώσει και τίποτα περισσότερο. Τρίτη σερί νίκη μετά το εκτός έδρας σπουδαίο 2-1 επί της Φιλαδέλφεια και το εντός έδρας 2-1 επί του Κολόμπους. Μετρά ρεκόρ 9-2-1 στις τελευταίες 12 αγωνιστικές, παραμένει στην κορυφή της Ανατολής, στο +2 απ’ το Σινσινάτι. Επιστρέφει ο Άβιλες (Αμυντικός, 18).