*29η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Αμαζόνας – Σαπεκοένσε 0-1

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους σε αυτό το γήπεδο.

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Σαπεκοένσε κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Αβαϊ, με ένα τέρμα του Ραφαέλ Καρβαλέιρα στο 39ο λεπτό.

Η Σαπεκοένσε επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Αβαϊ, πετυχαίνοντας τρίτη νίκη στους εφτά τελευταίους αγώνες που έχει μόνο μία ήττα, από τη Βίλα Νόβα, έχοντας και τρεις ισοπαλίες στο ίδιο διάστημα.

Αλλά ήταν και η δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο γήπεδο της, έπειτα από δύο σερί ισοπαλίες σε αυτό, αρχίζοντας να μαζεύει βαθμούς και στην έδρα της, ούσα μία από τις δύο ομάδες με τις περισσότερες ισοπαλίες εντός στο πρωτάθλημα, εφτά σε 14 αγώνες!

Με την τελευταία νίκη, για πρώτη φορά φέτος έχει περισσότερους βαθμούς στο γήπεδό της απ’ ότι μακριά από αυτό!

Κατάφερε να βγει εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και είναι σε απόσταση βολής, στο +2 για την ακρίβεια, από αυτήν.

Σαπεκοένσε Στατιστικά

*5/7 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*3/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*3/5 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΑΜΑΖΟΝΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Αμαζόνας έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Μπρούσκε με τέρμα του Γκιγιέρμε Κουιρόζ στο 65ο λεπτό.

Η Αμαζόνας έχασε ξανά, έπειτα από επτά αγώνες, στους οποίους είχε τέσσερις νίκες και καμία ήττα, με 1-0 εκτός έδρας από την Μπρούσκε. Αλλά ήταν και η πρώτη ήττα μακριά από το γήπεδο της έπειτα από τρεις αγώνες στους οποίους είχε μόνο μία νίκη.

Γενικά έχει μόλις δύο νίκες εκτός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα, αλλά και έξι ισοπαλίες, τις περισσότερες εκτός στην κατηγορία, μαζί με άλλες τέσσερις ομάδες!

Βρίσκεται οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 11η θέση του, στο -7 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν άνοδο, αλλά και στο +10 από την ζώνη του υποβιβασμού.