12η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Λούτον με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ριγκ στο 55’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Αντεμπάγιο στο 63’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μουντλ στο 66’.

Η αποτελεσματικότητα έκανε τη διαφορά για τη Σάντερλαντ. Κατάφερε να προηγηθεί λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, όμως λίγο αργότερα δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης. Αυτό δεν την πτόησε και ελάχιστα λεπτά μετά πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ, το οποίο και διατήρησε ως το τελευταίο σφύριγμα.

Παρέμεινε για ακόμα μία αγωνιστική στην κορυφή του πρωταθλήματος, ύστερα από τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη που απέσπασε. Φαίνεται να έχει βρει ξανά ρυθμό, μετράει τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, ενώ η διακοπή των εθνικών ομάδων μάλλον της έκανε καλό. Μέτρησε δύο σερί εκτός έδρας νίκες, απέναντι σε Χαλ (0-1) και Λούτον (1-2), δείχνοντας πως θα αποτελέσει κίνδυνο για τις ομάδες που έχουν στόχο την απευθείας άνοδο. Αήττητη εντός έδρας με τέσσερις νίκες σε πέντε αγωνιστικές (4-1-0), όντας η πιο σταθερή ομάδα σε ότι αφορά τα αμυντικά της καθήκοντα, έχοντας δεχθεί μόλις 2 γκολ.

Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΟΞΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ντέρμπι με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Σκάρλετ στο 12’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λάινγκ στο 55’.

Ισόπαλο αποτέλεσμα για την Όξφορντ χωρίς όμως να πείσει με την εικόνα της. Αν και μπήκε δυνατά, παίρνοντας από νωρίς προβάδισμα στο σκορ, η συνέχεια άνηκε στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι πίεσαν έντονα και στην επανάληψη κατάφεραν να ισοφαρίσουν.

Αυτή ήταν η πέμπτη σερί ισοπαλία και η τέταρτη διαδοχική με γκολ. Σημαντικό το γεγονός ότι δεν ηττείται τόσο εντός, όσο και εκτός έδρας, όμως ψάχνει την επιστροφή της στις νίκες ώστε να παραμείνει μακριά από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Αυτή τη στιγμή βρίσκεται πολύ ψηλά για τα δεδομένα της, στην 11η θέση και στο +5 από την 22η Κόβεντρι, έχοντας δείξει εξαιρετικά στοιχεία στην επιθετική της γραμμή.