8η αγωνιστική

*Δύο φορές έχουν αναμετρηθεί εντός δεκαετίας, με τη Σάντερλαντ να πανηγυρίζει εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-4, ενώ το άλλο ματς έμεινε στην ισοπαλία στην έδρα της Σάντερλαντ με σκορ 1-1.

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Γουότφορντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ιμποσέλε στο 28’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ισιντόρ στο 49’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντέλε-Μπασίρου στο 84’.

Θετικά στοιχεία άφησε παρά την ήττα της. Αν και έμεινε πίσω στο σκορ στο ημίωρο, στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια των γηπεδούχων, φέρνοντας το ματς στα ίσα. Στα τελευταία λεπτά όμως υπέκυψε σε παράβαση εντός περιοχής, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους γηπεδούχους να πετύχουν το καθοριστικό γκολ.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει και πρέπει να πραγματοποιήσει, προκειμένου να επιστρέψει άμεσα στις νίκες. Μέχρι στιγμής έχει κάνει την έδρα της «φρούριο», καθώς μετράει τρεις νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές, χωρίς μάλιστα να έχει δεχθεί γκολ. Παίζει πιο απελευθερωμένα, βρίσκει δίχτυα με μεγαλύτερη άνεση, ενώ νιώθει πιο άνετα και αμυντικά, δείχνοντας μια εντελώς διαφορετική εικόνα όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της.

Σάντερλαντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΤΕΡΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Νόριτς με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Σάινζ στο 45+3’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φόρσιθ στο 60’. Το 1-2 πέτυχε ο Σάινζ στο 65’ και το 1-3 ο ίδιος ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ στο 87’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τέιλορ στο 90+1’.

Πάλεψε ως το τέλος, αλλά δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα κόντρα στην αποτελεσματικότερη Νόριτς. Έμεινε πίσω στο σκορ δύο φορές, ενώ στα τελευταία λεπτά άφησε πολλά κενά ψάχνοντας την ισοφάριση, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ που καθόρισε ουσιαστικά το νικητή. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες, με το δύσκολο πρόγραμμά της να έχει συνέχεια, με «στάση» στο Στάδιο του Φωτός. Αν και είναι μαχητική ακόμα και στις εξόδους της, δεν έχει αποσπάσει ακόμα θετικό αποτέλεσμα, «πληρώνοντας» τις αμυντικές της αδυναμίες.