* Εξ αναβολής αγώνας για την 3η αγωνιστική.

* Νο Goal τα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΑΜΣΟΥΝΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Κόνιασπορ. Ο Πεδρίνιο πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 30ο λεπτό.

Της έκοψε την φόρα η διακοπή των εθνικών ομάδων την ομάδα της Σαμσούντας που προερχόταν από δύο εκτός έδρας νίκες με μηδέν παθητικό, το Σάββατο απέτυχε να σκοράρει και στο δεύτερο εντός της σεζόν.

Φανερά άρρυθμη στο επιθετικό κομμάτι η ομάδα του Ρέις, φτωχό συνολικά το παιχνίδι (0.47 – 0.32 xGoals) απέναντι στην Κόνιασπορ, η οποία αξιοποίησε τη μοναδική μεγάλη στιγμή. Σε φάση διαρκείας μετά από κόρνερ κι αδυναμία απομάκρυνσης της γηπεδούχου άμυνας πέτυχε το καθοριστικό γκολ και στο δεύτερο ημίχρονο είχε δοκάρι σε μετάβαση.

Κυριάρχησε εδαφικά στο δεύτερο ημίχρονο η Σαμσουνσπόρ (69% κατοχή), πίεσε με απανωτά κόρνερ (12 σύνολο), αλλά δεν απείλησε ουσιαστικά.

Δίχως καταγεγραμμένα προβλήματα τραυματισμών προετοίμασε την ομάδα του ο κόουτς Ρέις που ψάχνει τον πρώτο εντός έδρας βαθμό.

ΣΑΜΣΟΥΝΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4 φετινά παιχνίδια της.

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΑΣΑΚΣΕΧΙΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Μπόντρουμ. Στο 59’ αποβλήθηκε ο Φρέντι της Μπόντρουμ και στο 75’ ο Πέλκας της Μπασακσεχίρ, η οποία σκόραρε στο 90’ με τον Ντουάρτε.

Συνεχίζουν την δυνατή τους εκκίνηση στην σεζόν οι “γκρι κουκουβάγιες”, το Σάββατο επέστρεψαν από τη διακοπή με 3η διαδοχική νίκη σε πρωτάθλημα κι Ευρώπη και το αήττητο σερί πήγε στο 8-2-0!

Δίκαιο το σαββατιάτικο αποτέλεσμα στην έδρα της νεοφώτιστης, παρότι το καθοριστικό γκολ ήρθε αργά, η Μπασακσεχίρ είχε και τον έλεγχο του ρυθμού (64% κατοχή) και τις περισσότερες ευκαιρίες (0.46 – 1.89 xGoals).

Φλύαρη επιθετικά η Μπασακσεχίρ στο πρώτο ημίχρονο, ημιτελείς οι μεταβάσεις των γηπεδούχων, πήγε σβηστά το ματς στην ανάπαυλα.

Πιο απαιτητική στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Ατάν, ο γηπεδούχος κίπερ έκανε ενστικτώδη επέμβαση πριν η ομάδα του μείνει με 10 παίκτες. Απρόσεκτος ο Πέλκας (αποβολή) σε προσπάθεια αναχαίτισης αντεπίθεσης της Μπόντρουμ, η οποία απείλησε σε κόρνερ, για να κλείσει το ματς με πίεση των φιλοξενούμενων. Εξαιρετική η κάθετη λόμπα του Οζντεμίρ στην κάθετη κίνηση του δεξιού μπακ για το 0-1.

Στα αγωνιστικά νέα, ο Μπα (στόπερ) αναμένεται να επιστρέψει στην αποστολή, ενώ αμφίβολος είναι ο Σαχινέρ (δεξί μπακ) που έχασε τα δύο προηγούμενα ματς. Δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής οι Οζντεμίρ (μέσος), Μπεγιάζ (μέσος) καθώς εγγράφηκαν στην ομάδα μετά την αρχική ημερομηνία διεξαγωγής του αγώνα. Τιμωρημένος ο Πέλκας (μέσος).