* Η Βιτσέντζα διατήρησε ανέπαφη την εστία της στα πέντε τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Σαλερνιτάνα σε όλες τις διοργανώσεις.

* Σημειώθηκε under 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Σαλερνιτάνα με αντίπαλο τη Βιτσέντζα σε όλες τις διοργανώσεις.

* Η Σαλερνιτάνα δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ

Έξι βαθμούς κατάφερε να αποσπάσει η Σαλερνιτάνα στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία νίκη, τρεις ισοπαλίες και μία ήττα, στην προσπάθεια που κάνει να αποφύγει αρχικά τον απευθείας υποβιβασμό στη χαμηλότερη κατηγορία, κι έπειτα να φτάσει στη ζώνη ασφαλείας. Πιο συγκεκριμένα το συγκρότημα του Μενιτσίνι επικράτησε της Λατίνα (3-2 εντός έδρας), ενώ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Περούτζια (1-1 εκτός έδρας), Νοβάρα (1-1 εκτός έδρας) και Προ Βερτσέλι (1-1 εκτός έδρας). Παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μπάρι (4-3 εντός έδρας). Κόντρα στην Προ Βερτσέλι το Σάββατο (16/4) οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κόντα στο 30’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Μπερέτα έξι λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90’. Με τους 36 βαθμούς που έχει συγκεντρώσει η Σαλερνιτάνα απέχει πέντε από τη σημερινή αντίπαλό της Βιτσέντζα στο βαθμολογικό πίνακα.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες αναδείχθηκαν Προ Βερτσέλι και Σαλερνιτάνα στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (1-1), στο πλαίσιο της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε under 2,5 στο ένα από τα επτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Σαλερνιτάνα για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Σαλερνιτάνα – Βιτσέντα (Κλικ Εδώ)

ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ

Αγωνιστικό ρυθμό της φαίνεται να βρίσκει μετά από μήνες η Βιτσέντζα, η οποία παραμένει αήττητη εδώ και τέσσερις αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε τρεις νίκες και μία ισοπαλία. Πιο συγκεκριμένα επικράτησε των Άσκολι (2-1 εκτός έδρας), Λιβόρνο (1-0 εντός έδρας) και Τερνάνα (2-1 εντός έδρας), ενώ μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Τσεζένα (1-1 εκτός έδρας). Κόντρα στην Τερνάνα το Σάββατο (16/4) οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Εμπάγκουα στο 15’, ενώ διπλασίασαν τα τέρματά τους στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 50’, με τον Βίτα. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις αυτής ο Αβενάτι. Μόλις μία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει το συγκρότημα του Λέρντα στις επτά τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση. Στις υπόλοιπες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Στις δύο σημειώθηκε no-goal, ενώ στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ.

Προηγούμενο ματς: Νικήτρια αναδείχθηκε η Βιτσέντζα στην έδρα της επικρατώντας με 2-1 της Τερνάνα, στο πλαίσιο της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Βιτσέντζα παραμένει αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο τη Σαλερνιτάνα σε όλες τις διοργανώσεις.