9η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΡΕΝΤΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Χάντερσφιλντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Πίρσον στο 21’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κνιμπς στο 30’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Έλιοτ στο 57’.

Άκρως αποτελεσματική εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Ρέντινγκ. Αν και έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, κατάφερε να ισοφαρίσει με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ενώ στην επανάληψη βρήκε το γκολ της ανατροπής.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται ύστερα από τη νίκη της το Σάββατο και θέλει να τις διπλασιάσει, ξεπερνώντας και το εμπόδιο της Μπέρτον. Αν και έχει πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, αποτελεί κίνδυνο για κάθε άμυνα, καθώς έχει τον τρόπο να βρίσκει δίχτυα σχεδόν σε κάθε αναμέτρησή της. Από την άλλη δέχεται εξίσου εύκολα γκολ και αυτό της έχει στερήσει πολλούς βαθμούς ήδη.

Ρέντινγκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΕΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπλάκπουλ, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Οφιά στο 19’ και το 2-0 ο Άπτερ στο 50’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Έβανς στο 75’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε ακόμα μία ήττα. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε ελάχιστα και δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Αμυντικά υπέκυψε στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα των τελευταίων αγώνων σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, δέχεται τρομερά εύκολα γκολ, ενώ στις εξόδους της δείχνει να δυσκολεύεται αρκετά, μη έχοντας αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα μέχρι στιγμής.