*Έξι ισοπαλίες στα τελευταία 10 μεταξύ τους ματς ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 κόντρα στους Γκάλαξι στις 23 Ιουνίου. Το γκολ ο Πεκ στο 74’.

Κάποια στιγμή θα έχανε ξανά, αυτό συνέβη στις 22 Ιουνίου κόντρα στους Γκάλαξι εντός έδρας. Στο πρώτο ημίχρονο το Σολτ Λέικ έκανε καλή εμφάνιση, ήταν ανώτερο απ’ τον αντίπαλο, του έλλειψε μόνο το γκολ, είχε ευκαιρίες και καλές στιγμές, άξιζε να προηγηθεί. Στο δεύτερο μέρος οι Γκάλαξι ήταν πιο «μέσα» στο ματς, ισορρόπησαν και στο 74’ βρήκαν το γκολ, που τελικά έκρινε το παιχνίδι. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από 15 αγωνιστικές (9-6-0), ερχόταν απ’ το εκτός έδρας 4-3 επί του Κάνσας, νωρίτερα πήρε εκτός έδρας 0-0 κόντρα στο Μόντρεαλ. Καταλαμβάνει την 3η θέση της Δυτικής Περιφέρειας, βρίσκεται στο -1 απ’ την πρώτη θέση.

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 11/18 Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 11/18 G/G στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί της Σάρλοτ. Το γκολ ο Αλιού στο 5’.

Είναι ανεβασμένο το Χιούστον, το Σάββατο πήρε άλλη μία νίκη, αυτή τη φορά εντός έδρας κόντρα στη Σάρλοτ. Πολύ καλύτερη η ομάδα του Τέξας στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε νωρίς και είχε φάσεις για περισσότερα γκολ. Αντέδρασε στο δεύτερο μέρος η Σάρλοτ, είχε κάποιες τελικές προσπάθειες, αλλά τίποτα φοβερό και ηττήθηκε δίκαια. Δεύτερη σερί νίκη μετά το εκτός έδρας 4-1 επί της Ουάσινγκτον, νωρίτερα πήρε τρεις σερί ισοπαλίες κόντρα σε Σιάτλ (2-2), Ατλάντα (2-2) και Πόρτλαντ (2-2), νωρίτερα επικράτησε 3-1 του Κολοράντο, μετρά ρεκόρ 3-4-1 στις τελευταίες οκτώ αγωνιστικές. Μετρά ρεκόρ 4-5-4 στις τελευταίες 13 αγωνιστικές, είναι έκτο στη Δύση.