8η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΡΕΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μίλγουολ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Χάνιμαν στο 24’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Έσε στο 38’. Το 3-0 πέτυχε ο Λάνγκσταφ στο 47’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Στόρεϊ στο 87’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Πρέστον. Τραγικό πρώτο ημίχρονο, έμεινε εύκολα πίσω στο σκορ, υποκύπτοντας στην πίεση των γηπεδούχων. Το μόνο που κατάφερε ήταν μειώσει στα τελευταία λεπτά του ματς.

Καλύτερη εικόνα θέλει να δείξει, προκειμένου να επιστρέψει άμεσα στα θετικά αποτελέσματα. Έχει σύμμαχο την έδρα της, εκεί έχει δείξει πως είναι πιο ανταγωνιστική και επικίνδυνη, καθώς μετράει δύο νίκες και δύο ισοπαλίες σε πέντε αγώνες, σε όλες τις διοργανώσεις. Μάλιστα μόλις σε δύο απέτυχε να βρει δίχτυα, ενώ έχει μαζέψει τη μπάλα από τα δικά της μόνο 3 φορές.

Πρέστον Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ιμποσέλε στο 28’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ισιντόρ στο 49’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντέλε-Μπασίρου στο 84’.

Σημαντικό τρίποντο κατάφερε να αποσπάσει η Γουότφορντ. Προηγήθηκε στο ημίωρο, όμως στην επανάληψη μπήκε νωθρά και δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης. Εν τέλη στα τελευταία λεπτά βρήκε τρόπο να πετύχει το καθοριστικό γκολ.

Επέστρεψε στις νίκες και θέλει σήμερα να τις διπλασιάσει, περνώντας από την έδρα της Πρέστον. Αν και τελευταία δεν έπεισε με τις εμφανίσεις της, έδειξε βελτίωση και κατάφερε να αποσπάσει ένα πολύ σημαντικό τρίποντο. Σκοράρει με συνέπεια, αυτό την καθιστά άμεσα κίνδυνο για κάθε άμυνα, όμως είναι παράλληλα τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται μονίμως γκολ.