*2η αγωνιστική

*GG στα δύο τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι στοιχήματος σήμερα.

ΠΟΥΣΤΖΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από τη Γιαγκελόνια. Τα γκολ πέτυχαν Νενέ (78′) και Ντιαμπί-Φαντιγκά (90+8′).

Δέχτηκε πίεση στο ξεκίνημα της αναμέτρησης στην έδρα της Γιαγκελόνια, μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και, μάλιστα, είχε δοκάρι στο 60′ σε προσπάθεια του Τζιν-Χίουν Λι. Δεν άντεξε μέχρι τέλους, δέχτηκε δύο γκολ και ξεκίνησε με το αριστερό το φετινό πρωτάθλημα.

Πρώτη εντός έδρας αναμέτρηση για την Πούστζα απέναντι στην Γκόρνικ Ζάμπρζε. Την προηγούμενη σεζόν επικράτησε αυτής με 2-1 στην αντίστοιχη στις 26 Νοεμβρίου, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο. Αποκτήθηκε πριν από λίγα 24ωρα ο Κοσίδης (ΕΠ) από την ΑΕΚ Β’ με τη μορφή δανεισμού.

ΠΟΥΣΤΖΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 13/14 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΚΟΡΝΙΚ ΖΑΜΠΡΖΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από τη Λεχ Πόζναν. Σκόραραν οι Ίσακ (32′ πεν.) και Χότιτς (90+4′).

Η Γκόρνικ Ζάμπρζε δεν εμφανίστηκε επιθετικά στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στην έδρα της Λεχ Πόζναν, απ’ την οποία βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 32′. Με την έναρξη του δευτέρου δημιούργησε δύο καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει με Ζιελόνκα (48′) και Ποντόλσκι (54′), χωρίς αποτέλεσμα.

Δεύτερη σερί εκτός έδρας αναμέτρηση για την Γκόρνικ Ζάμπρζε στην οποία καλείται να ρεφάρει το αρνητικό αποτέλεσμα της πρεμιέρας. Δεν υπήρξε περαιτέρω μεταγραφική ενίσχυση στο σύλλογο. Μοναδικός απόντας για τον προπονητή Ουρμπάν ο Σζάλα (ΑΜ).