17η αγωνιστική

*Αήττητη η Ποχάνγκ στα 16 τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Νταεζόν, έχοντας δώδεκα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Τελευταία της ήττα τον Απρίλιο του 2010 με 0-1 στο πρωτάθλημα.

*Goal/Goal και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Νταεζόν – Ποχάνγκ 1-2

➡️ Δείτε τα Προγνωστικά Νότιας Κορέας σήμερα

ΠΟΧΑΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Γκιμτσεόν, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 70′ και παρότι ισοφάρισε με το πέναλτι του Ζόρζε Τεϊσέιρα στο 89′, δέχθηκε ακόμη δυο γκολ στις καθυστερήσεις (πεν. 90’+8, 90’+10).

Την ήττα υπέστη και πάλι η Ποχάνγκ, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια νίκη και ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Παρκ Τάε-Χα φιλοξενήθηκε από την Γκιμτσεόν, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-1. Δεν έπεισε πλήρως, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, ενώ παρότι ισοφάρισε προς το φινάλε, εν τέλει κατάφερε να δεχθεί ακόμη δυο τέρματα στις καθυστερήσεις.

Υποχώρησε έτσι στην τρίτη θέση της κατάταξης, μένοντας στο -2 από την πρωτοπόρο Ουλσάν. Αήττητη μπροστά στο κοινό της, έχοντας τρεις νίκες και πέντε ισοπαλίες.

Ποχάνγκ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΤΑΕΖΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Νταεγού, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Μλαπά στο 85ο λεπτό.

Στο δρόμο των επιτυχιών μπήκε και πάλι η Νταεζόν, μετά από έξι παιχνίδια στα οποία και είχε δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Νταεγού, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Τα χρειάστηκε σε αρκετές περιπτώσεις, όμως άντεξε στην πίεση και κόντρα στη ροή κατάφερε να “κλέψει” το τρίποντο στα τελευταία λεπτά.

Παραμένει ωστόσο στην ουρά της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 14 βαθμούς μέχρι τώρα. Επιπλέον, αγνοεί το διπλό στις οκτώ πρώτες εξόδους της, στις οποίες και είχε τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Ήρθε σε συμφωνία με τον 55χρονο ντόπιο τεχνικό Χουάνγκ Σαν-Χονγκ, που θα κάνει ντεμπούτο σήμερα.