*Προημιτελικός του κυπέλλου Χιλής. Πρώτος αγώνας, θα ακολουθήσει επαναληπτικός στην έδρα της τωρινής φιλοξενούμενης.

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΟΥΕΡΤΟ ΜΟΝΤ (Γ’ ΧΙΛΗΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τζενεράλ Βελάσκεθ με σκορ 5-1, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Βαλενζουέλα στο 3’ και το 2-0 ο Φιέρο στο 44’. Το 3-0 πέτυχε ο Ορέγκο στο 50’ και το 4-0 ο Βαλενζουέλα στο 53’. Το 4-1 έκανε ο Ντίαζ στο 56’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αριάζα με πέναλτι στο 66’.

Τραγική εμφάνιση και βαριά ήττα για την Πουέρτο Μοντ. Υπέκυψε πολύ εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα. Το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει το γκολ της «τιμής» στην επανάληψη.

Προκάλεσε μεγάλη έκπληξη στο Κόπα Τσίλε, καθώς άφησε εκτός συνέχειας την Ουατσιπάτο που αγωνίζεται στην Α’ Χιλής. Μάλιστα, όχι απλά την απέκλεισε, κατάφερε να την κερδίσει εντός έδρας με σκορ 5-1, ενώ παρά την ήττα με 1-0 στον επαναληπτικό πανηγύρισε την πρόκριση. Σήμερα φιλοξενεί μια ακόμα ομάδα από την κορυφαία κατηγορία της χώρας, με μοναδικό στόχο να παλέψει για μια ακόμα μεγάλη έκπληξη.

Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΝΟΥΜΠΛΕΝΣΕ (Α’ ΧΙΛΗΣ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ο’Χίγκινς με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γκρατσιάνι στο 1’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μόγια στο 52’. Το 0-3 πέτυχε ο Ρούμπιο στο 64’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μόσεβιτς στο 90’.

Πολύ καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Νουμπλένσε. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, καθώς και το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ ως τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να δεχθεί εξίσου γκολ.

Σε πολύ καλή κατάσταση βρίσκεται αυτή την περίοδο και έχει σημαντική ευκαιρία να βρεθεί στα ημιτελικά του κυπέλλου, καθώς αντιμετωπίζει ομάδα που αγωνίζεται δύο κατηγορίες χαμηλότερα. Η διακοπή του πρωταθλήματος της δίνει ακόμα μεγαλύτερη ευκαιρία να αγωνιστεί με περισσότερους βασικούς παίκτες, προκειμένου να γλιτώσει την όποια κόπωση και το οποιοδήποτε στραβοπάτημα.