*Έρχονται από 2/3 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 κόντρα στο Ντάλας. Στο 0-1 το ημίχρονο, το Ντάλας ανέτρεψε το σκορ μέχρι το 61’, το Πόρτλαντ ισοφάρισε στο 63’. Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο 87’ με αυτογκόλ.

Κάποια στιγμή θα έχανε ξανά το Πόρτλαντ, δεν κατάφερε να πάρει κάτι στο εκτός έδρας ματς με το Ντάλας. Κέρδιζε 1-0 στο ημίχρονο, ωστόσο το Ντάλας μπήκε στο δεύτερο μέρος με άλλη διάθεση, ισοφάρισε στο 49’, το 2-1 ήρθε στο 61’, αλλά το Πόρτλαντ ισοφάρισε πολύ γρήγορα. «Ανοιχτό» το ματς στη συνέχεια, μπορούσε να καταλήξει οπουδήποτε, τελικά το Ντάλας βρήκε τρίτο γκολ στο 87’ και πήρε το ματς. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από εφτά αγωνιστικές για το Πόρτλαντ, που ερχόταν από τρεις διαδοχικές νίκες με Μινεσότα (3-2), Βανκούβερ (2-0) και Σαν Χοσέ (1-2), πορεύτηκε αήττητο για εφτά αγωνιστικές (5-2-0). Με 30 πόντους είναι στην 7η θέση της Δύσης.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 16/22 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 17/22 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΑΣΒΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στο Κολόμπους. Το 1-0 ο Ραμίρες στο 30’, το 2-0 έκανε ο Ρόσι στο 65’.

Δεν τα πηγαίνει καλά, έρχεται από νέα ήττα, εκτός έδρας κόντρα στο Κολόμπους. Ο αντίπαλος μπήκε με ορμή στο ματς, δεν άφησε περιθώρια στον αντίπαλο, σκόραρε στο 30’ και είχε φάσεις για περισσότερα γκολ. Στο δεύτερο μέρος το σκηνικό δεν άλλαξε, το Κολόμπους ήταν ανώτερο και έφτασε γρήγορα στο 2-0, από εκεί και έπειτα διαχειρίστηκε την κατάσταση. Δεύτερη διαδοχική ήττα για το Νάσβιλ μετά το εντός έδρας 1-2 κόντρα στην Ίντερ Μαϊάμι, νωρίτερα πήρε νίκες με Νέα Υόρκη Σίτι (1-0) και Τορόντο (1-2), όπως και την ισοπαλία με τη Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς (0-0). Μετρά ρεκόρ 3-1-3 στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές, έχει ρεκόρ 5-4-5 στα τελευταία 14 ματς πρωταθλήματος. Βρίσκεται στην 8η θέση της Ανατολής.