*12η αγωνιστική

5/6 over 2,5 και 5/6 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΠΟΡΤ ΒΕΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Πορτ Βέιλ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας τους Μίλτον Κέινς Ντονς, με ένα γκολ του Χάκφορντ στο 77ο λεπτό.

Η Πορτ Βέιλ κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας και τους Μίλτον Κέινς Ντονς, δεύτερη συνεχόμενη νίκη μακριά από το γήπεδο της με ίδιο ακριβώς σκορ!

Αυτή μάλιστα ήταν η πέμπτη νίκη της στους οκτώ τελευταίους αγώνες που παραμένει χωρίς ήττα, επιβεβαιώνοντας την πολύ καλή της αγωνιστική κατάσταση.

Σαφώς και δείχνει να είναι σε ανοδική πορεία, ξεπερνώντας το σοκ των πρώτων αγωνιστικών μετά τον υποβιβασμό της το περσινό καλοκαίρι.

Στο γήπεδό της έχει χάσει μόνο από την Ντονκάστερ, έχει τρεις νίκες σε έξι παιχνίδια, ενώ μετά το τελευταίο αποτέλεσμα της, έκανε βαθμολογικό “άλμα”, αφού βρίσκεται πλέον μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα! Και είναι στο +3 από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο.

Στατιστικά

*Τρία σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*6/9 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Φλίτγουντ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Μπάροου, με δύο γκολ του Χάρατ (24’, 35’) και με ένα τρίτο του Σμιθ στο 84ο λεπτό.

Η Φλίτγουντ κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Μπάροου, αλλά στο Λιγκ Τρόφι, όμως αυτό που μετράει είναι πώς πήρε την τέταρτη της νίκη στα εφτά τελευταία παιχνίδια που παραμένει αήττητη.

Ειδικά μακριά από την έδρα της έχει δύο συνεχόμενες νίκες, τρεις σερί στο πρωτάθλημα, μετά τη μία και μοναδική της ήττα εκτός φέτος, από την Γουίμπλεντον.

Βρίσκεται στην 12η θέση, στο -2 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ, κυρίως επειδή έχει παίξει λιγότερα παιχνίδια από τις περισσότερες ομάδες της κατηγορίας.