*5η αγωνιστική

*8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G και Under 2,5

*Μόλις μία νίκη έχει η Ντιναμό Βουκουρεστίου στα επτά τελευταία εκτός απέναντι στην Ιάσι (5-1-1).

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος της Δευτέρας

ΠΟΛΙ ΙΑΣΙ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 2-0 από την Φαρούλ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 34′, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους (45+11′).

Κατώτερη των περιστάσεων απέναντι στην Φαρούλ, δεν κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική και ηττήθηκε δίκαια με 2-0 την προηγούμενη εβδομάδα, για το πρωτάθλημα. Με μόλις μία νίκη και τρεις ήττες στα τέσσερα πρώτα παιχνίδια, ο τεχνικός Ντα Σίλβα βρίσκεται ήδη υπό πίεση και υπάρχουν σκέψεις για προσωρινή αντικατάστασή του, καθώς το βιογραφικό του εκτιμάται πως είναι αρκετά αδύναμο για μια ομάδα πρώτης κατηγορίας, άσχετα που πέρυσι κατάφερε να σώσει την Ιάσι. Απέκτησε τους Ομράνι και Πόπα, τους οποίους και ανακοίνωσε μέσα στην προηγούμενη εβδομάδα. Νοκ άουτ τέθηκε ο Μαρτσιόνι.

Πόλι Ιάσι Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G και Under 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

ΝΤΙΝΑΜΟ ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙΟΥ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με το εμφατικό 4-1 της Γκλόρια Μπουζάου εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Πέτυχε δύο γκολ στο πρώτο μέρος (10′, 27′), η αντίπαλος μείωσε προσωρινά με αυτογκόλ (53′), αλλά η ίδια κατάφερε στην συνέχεια να σκοράρει άλλες δύο φορές στο τελευταίο δεκάλεπτο (80′, 84′).

Κυριάρχησε απόλυτα στο εντός απέναντι στην νεοφώτιστη Γκλόρια Μπουζάου και πήρε με άνεση την νίκη με 4-1, σε ένα ματς που ουσιαστικά αποτέλεσε δικό της επιθετικό μονόλογο. Γενικότερα η γραμμή κρούσης της δείχνει να λειτουργεί εξαιρετικά σε αυτό το πρώιμο στάδιο της σεζόν, είναι χαρακτηριστικό πως έχει σκοράρει έντεκα φορές μέχρι τώρα και έχει την καλύτερη επίθεση στην κατηγορία. «Μας περιμένει ένα δύσκολο ματς, ένας δυνατός αντίπαλος. Είμαστε σε καλή κατάσταση, οι παίκτες νιώθουν καλά. Νιώθω ότι είμαστε έτοιμοι να πάρουμε ένα καλό αποτέλεσμα», σχολίασε ο τεχνικός Κόπιτς. Εκτός παραμένει ο Σόρο.