*3η αγωνιστική

*10/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Γκλόρια Μπουζάου στα δώδεκα τελευταία παιχνίδια της απέναντι στην Πόλι Ιάσι (6-5-1).

➡️ Το κουπόνι παμε στοιχημα σήμερα.

ΠΟΛΙ ΙΑΣΙ

Προηγούμενο ματς: Κατάφερε να επικρατήσει με 1-0 της Μποτοσάνι εντός έδρας, την προηγούμενη αγωνιστική. Πέτυχε το γκολ από νωρίς με τον Μπορντεϊάνου (6′), ενώ δεν άλλαξε κάτι στην συνέχεια της αναμέτρησης.

Έχει εκκινήσει την σεζόν αρκετά φιλότιμα η Ιάσι και ο τεχνικός Ντα Σίλβα δείχνει μέχρι στιγμής να έχει κάνει εξαιρετική δουλειά, δίνοντας μια παραπάνω έμφαση στην αμυντική λειτουργία της ομάδας. Μετά την οριακή ήττα στο Σφάντου Γκέοργκε από την Σέπσι, ήρθαν οι πρώτοι βαθμοί για φέτος, με το δίκαιο 1-0 επί της Μποτοσάνι. Θέλει να συνεχίσει σε ανάλογο τέμπο και να χτίσει σερί, το σημερινό ματς προσφέρεται για αυτό.

«Για να πετύχουμε τους στόχους μας πρέπει να είμαστε όλοι ενωμένοι στον σύλλογο, από τον τερματοφύλακα, μέχρι τη διοίκηση», ξεκάθαρος ο Πορτογάλος τεχνικός. Δεν αναφέρονται αγωνιστικά προβλήματα.

Πόλι Ιάσι Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

ΓΚΛΟΡΙΑ ΜΠΟΥΖΑΟΥ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-2 από την Σέπσι εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 12′, η αντίπαλος διπλασίασε τα τέρματά της στο 30′, ενώ το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει λίγο πριν το τέλος με τον Τεσκάν (86′).

Λίγο έλειψε να πανηγυρίσει την δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία της η Γκλόρια Μπουζάου, παρόλα αυτά το γκολ που σημείωσε στις καθυστερήσεις ακυρώθηκε έπειτα από χρήση VAR. Η εικόνα της ήταν αρκετά προβληματική στο πρώτο μέρος και αυτό ήταν ουσιαστικά που στοίχισε στην νεοφώτιστη, η οποία κρατάει την αντίδραση που μερικώς έβγαλε στην επανάληψη.

«Θα πάμε στο Ιάσι για την νίκη και θεωρώ πως έχουμε βάσιμες πιθανότητες, αρκεί να επαναλάβουμε τα όσα δείξαμε στο δεύτερο ημίχρονο του προηγούμενου αγώνα», τόνισε ο κόουτς Πρεπελίτα. Ανέτοιμος ο Γκέοργκε, ενώ θέματα με την βίζα του έχει ο μέσος Κεϊτά.