4η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που θα τεθούν αντιμέτωπες, μετά τη σεζόν 2015/16.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Γκρενόμπλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 55ο λεπτό, για να ισοφαρίσει στο 68′ με τον Μιγιέ.

Αήττητη παραμένει η Πο, μετά και τα τρία πρώτα παιχνίδια, έχοντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νικολάς Ουσέ φιλοξενήθηκε από τη Γκρενόμπλ, με την οποία έμεινε στο 1-1. Μετά από ένα σχετικά κακό ποιοτικά πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε πίσω με την επιστροφή από τα αποδυτήρια. Εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που βρήκε και ισοφάρισε γρήγορα και πίεσε για την ανατροπή, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Δεύτερη φετινή ισοπαλία, μετά και από εκείνη της πρεμιέρας στην έδρα της Κλερμόν (2-2), ενώ ενδιάμεσα επικράτησε με 1-0 της Καέν. Εξέτισαν και υπολογίζονται και πάλι οι Μπομπισόν και Μπουταΐμπ, εν αντιθέσει με τον Ενγκόμ, που θα εκτίσει για δεύτερο σερί.

Πο Στατιστικά

*Goal/Goal τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΜΑΡΤΙΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ήττα 0-1 από τη Μπαστιά, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 50ο λεπτό.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Μαρτίνγκ, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε με 2-4 στην έδρα της Ανεσί. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τιερί Λορί υποδέχθηκε σε ουδέτερη έδρα της Μπαστιά, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-1. Σε γενικές γραμμές έβαλε δύσκολα στην αντίπαλο της, ωστόσο επιθετικά είχε πρόβλημα και δεν κατάφερε να βρει απάντηση στο τέρμα που δέχθηκε, οπότε και δεν απέφυγε τα χειρότερα.

Αυτή ήταν και η δεύτερη φετινή ήττα για τη νεοφώτιστη, μετά και από εκείνη που υπέστη στην πρεμιέρα, κόντρα στη Λοριάν, επίσης με 0-1.