*2η αγωνιστική

*GG & over 4,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας σήμερα!

ΠΙΖΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με την Σπέτσια. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Εσπόσιτο (21′) και Μπερτόλα (45+2′), απάντησαν οι Τουρέ (45+6′) και Κανεστρέλι (78′).

Βοηθήθηκε σημαντικά απ’ τη μείωση του σκορ στην εκπνοή των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου στην αναμέτρηση με την Σπέτσια. Πάτησε τέρμα το γκάζι στο δεύτερο, δεν απειλήθηκε ούτε μία φορά καταφέρνοντας να ισοφαρίσει και να κρατήσει το βαθμό της ισοπαλίας στην “Arena Garibaldi – Stadio Romeo Anconetani”.

Δεύτερη σερί αναμέτρηση των “νερατζούρι” στο εν λόγω γήπεδο, αυτή τη φορά απέναντι στην Παλέρμο την οποία πέταξαν νοκ άουτ σε αυτό την προηγούμενη σεζόν την 1η Απριλίου (4-3). Με ελεύθερη μεταγραφή αποχώρησε ο Λεβέρμπ (ΑΜ) μετακομίζοντας στη Βιτσέντζα.

ΠΙΖΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 11/12 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

ΠΑΛΕΡΜΟ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Μπρέσια. Το γκολ πέτυχε ο Αντόρνι στο 90′.

Ταξίδεψε με ενθουσιασμό στο “Mario Rigamonti”, διατήρησε την κατοχή μπάλας σε ολόκληρη τη διάρκεια της αναμέτρησης, αλλά δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα απειλητική μπροστά από την εστία της Μπρέσια, η οποία διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με τη συμπλήρωση των 90′.

Το μόνο σίγουρο είναι πως όσο περνάνε οι αγωνιστικές η Παλέρμο να παρουσιάζεται όλο και καλύτερη, καθώς διαθέτει ένα ρόστερ με εξαιρετική ποιότητα. Από αυτό αποχώρησε ο Γκράβες (ΑΜ), παραχωρήθηκε με τη μορφή δανεισμού στην Τσβόλε.