*7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Αήττητη παραμένει η Παρντούμπιτσε εντός έδρας απέναντι στην Καρβίνα (6-3-0).

ΠΑΡΝΤΟΥΜΠΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε οριακή ήττα με 2-1 από την Σπάρτα Πράγας εκτός έδρας, στην πρεμιέρα. Κατάφερε να προηγηθεί κόντρα στην ροή του αγώνα (25′), ωστόσο ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου (45+4′), ενώ υπέστη ολική ανατροπή στο 59′.

Μπορεί να ήταν το ξεκάθαρο αουτσάιντερ στο ματς με αντίπαλο την Σπάρτα Πράγας, παρόλα αυτά η Παρντούμπιτσε στάθηκε εξαιρετικά και κατάφερε να κερδίσει τις εντυπώσεις. Με την γνωστή της αμυντική φιλοσοφία, στοιχείο που την διακατείχε και πέρυσι, έβαλε δύσκολα στην πρωταθλήτρια και υπό προϋποθέσεις θα μπορούσε να πάρει τον βαθμό. Ουσιαστικά δεν είχε τις ανάσες και τα τρεξίματα του πρώτου μέρους και στην επανάληψη δεν μπόρεσε μετά το 2-1 να ξαναμπεί στο ματς. Αυτή η εμφάνιση αποτελεί πάντως οδηγό για την συνέχεια σε κάθε περίπτωση. Τραυματίες οι Φούσεκ και Σίχρα, άδεια για προσωπικούς λόγους πήρε ο Κισιεντού.

Παρντούμπιτσε Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

ΚΑΡΒΙΝΑ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-3 από την Σλόβαν Λίμπερετς εντός έδρας, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Μολονότι προηγήθηκε στο σκορ πολύ νωρίς (4′), είδε την αντίπαλο να ανατρέπει το σκορ πριν την ανάπαυλα (26′, 34′). Στην επανάληψη, πίεσε αλλά χωρίς αποτέλεσμα και δέχτηκε την χαριστική βολή στο 87′.

Πέρυσι είχε βγάλει αφέλεια σε πολλά παιχνίδια, ενώ το ίδιο έπραξε και στην πρεμιέρα με αντίπαλο την Σλόβαν Λίμπερετς. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, παρόλα αυτά δεν είχε διάρκεια στον τρόπο με τον οποίον αγωνίστηκε, ενώ παράλληλα εμφάνισε τα γνωστά της αμυντικά ζητήματα. Θα είναι σίγουρα από τις ομάδες που θα παλέψουν μέχρι τέλους για την αποφυγή του υποβιβασμού, αφού υπάρχει εμφανές ποιοτικό έλλειμμα σε σχέση με τις υπόλοιπες ομάδες της λίγκας. Τραυματίας ο Μπέργκβιστ, στο μοναδικό της αξιόλογο αγωνιστικό πρόβλημα.